Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a véleményetek a HPV...

Mi a véleményetek a HPV elleni védőoltásról?

Figyelt kérdés

Ti kéritek/ kérni fogjátok/ kértétek a lányotoknak?


Mi a hátránya ha valaki nem kapja meg, illetve mi a hátránya ha valaki megkapja, vannak szövődmények?


Szerintetek érdemes?


Ha valaki nem kapja meg a védőoltást, utánna még megkaphatja később?


Többnyire hozzáértők válaszát várom, de bárkit szívesen meghallgatok.



2019. szept. 10. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Mindenképpen előnyös, mert a herpesz sajnos nagyon elterjedt, és akár a pikkelysömört, ezt is képtelenség kiirtani utána.

Hosszú távon viszont nem fog beválni, pontosan ugyanazért, amiért az influenza-oltás se véd meg örök időkig: a vírusok mutálódnak. Tekintve,hogy a vírus tiszta DNS, akkor és úgy mutálódhat, ahogy kedve tartja. Onnantól pedig le lehet húzni az oltást a vécén, mert semmi hatása nem lesz.

Nem véletlen, hogy a vírus-ellenes szereink ennyire kezdetlegesek: az orvostudomány úgy fél a vírusok mutánsaitól, mint az ördög a tömjéntől. Ez az a terület, ahol a "nanótekknikának" helye lenne.

2019. szept. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első: Ne zavarjon, hogy a Human Papilloma Virus (HPV) és a herpesz két külön dolog. Inkább meg se szólaltál volna.


Kérdező: A HPV nagyon gyakori szexuális úton terjedő fertőzés, a fiatal, szexuálisan aktív lakosság 80%-a fertőzött. Tehát nem kell ahhoz k.ának lenni, hogy összeszedje az ember. Nyilván nem lesz minden nő méhnyakrákos tőle, csak egy kis részük, de ha nagy eséllyel ki lehet védeni, miért ne? Ráadásul a HPV nem csak méhnyakrákot okozhat, hanem egyéb ráktípusok kialakulásában is szerepe van, plusz a "jóindulatúbb" formái szemölcsöket, amik bár nem veszélyesek, elég gusztustalanok és jelentősen tudják rontani egy fiatal ember életminőségét.

Nőgyógyászaton elég sok szemölcsös fiatallal találkozom, és sajnos a súlyos méhnyakelváltozások is egyre gyakoribbak fiatal korban. Ha szűréssel jó részt meg is előzhető az invazív rák kialakulása, azért egy méhnyakműtét sem jó dolog, pláne, ha fiatal, nem szült nőről van szó.

Én egészségügyisként magamnak is beadattam, pedig nekem nem ingyen volt, 90 ezret fizettem érte. Természetesen semmi bajom nem volt az oltás után.

Lehetnek mellékhatásai, de ártalmatlanok (szédülés, duzzanat az oltás helyén, láz).

Mindenképpen adasd be a lányodnak.

2019. szept. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Második: abban nagyon is hasonlítanak, hogy ott jönnek, ki, ahol, és mindkettő vírus. Ami a herpeszvírusra igaz, az igaz a HPV-re is.
2019. szept. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Most próbálod megmagyarázni a saját hülyeséged?

A herpesz egy másik vírus. Mást okoz, más a felépítése, más típusai vannak. Ráadásul herpesz ellen oltás sincs.

Azon kívül, hogy mind a kettő DNS vírus, nem sok köze a kettőnek egymáshoz. De indokolatlan is erről beszélgetni, mert a HPV elleni oltás értelemszerűen a HPV ellen véd, nem a herpesz ellen.

Az influenzát meg pláne felesleges ide keverni. Nem minden vírus mutálódik. Mumps ellen is van oltás, nem is igen fordul elő a betegség és nincsenek is mutáns mumpsvírusok...

2019. szept. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Dániában nagyon sok nő szenved az oltás mellékhatásaitól. Gondolom, máshol is, csak nem verik nagy dobra. Magamnak biztos nem adatnám be. De én nem is váltogatom a partnerei ez, hogy szükséges legyen az oltás.


Ha csak a pozitív vélemény lenne igaz, az jó lenne.. De nem így van.


Hogy a lányomnak beadatom-e 10 év múlva? Majd eldöntöm akkor, az információk tükrében. (3 éves)

2019. szept. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Te meg kötekedni próbálsz, az sokkal jobb...

A herpesz egy másik vírus, igen. Ettől függetlenül vírusnak vírus, és a vírus alaptulajdonságaival rendelkezik.

Többek közt úgy mutálódik, ahogy akar. Attól, hogy egy vírus nem mutálódik, még tud mutálódni. Akkor, amikor akar. Lehetséges, hogy 5-6 év múlva a HPV vakcinának már nem lesz hatása.

2019. szept. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Még az lenne a kérdésem hogy az oltás kb. Mennyi ideig véd, ha valaki 7.osztályban megkapja?
2019. szept. 10. 22:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Jo eg, kedves "nem valtogatom a partnereim" nem kell hozza:) mashogy is ellehet kapni sooot elmondom az urad is lehet hordozo ugy hogy az o szervezete legyozte es nem produkal tuneteket, te meg szepen benyeled ha legyengul a szervezeted

Soot:) nem szexeltem megis elkaptam na ezt magyarazd meg

2019. nov. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!