Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szex után pár napra hüvely...

Szex után pár napra hüvely gomba?! 👀

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy szex után gombás fertőzésem szokott lenni. Már nagyon aggasztó és idegesítő. Nem tudom már mir csináljak vele!


Voltam nőgyógyásznál augusztus elején, vett kenetet és rákszűrés is volt. Negatív visszajelzést kaptam, holott egy héttel utána hüvelyi fertőzésem lett.

Antibiotikumot szedtem április elején vese- medence gyulladásra. Ezután szintén hüvely gombám lett , amit kezeltem is, viszont utólag jöttem rá, hogy hülye voltam, hiszen utána nem ártana hüvelyflóra vissza állító tablettát... Az kimaradt sajnos. De már ezt is tudom.

Nőgyógyász azt mondta, hogy lehet nem lett normálisan kikezelve az az antibiotikumos kúra és vissza- vissza térhet emiatt.

Szexuális életet élek, óvszerrel MINDIG védekezünk.

Durex Mutual Pleasure óvszert használunk, és Durex 2in1 Aloeverás síkosítót.

Gondoltam már síkosítóra és gumira is, de nem egyből jelentkezik , hanem szex után 2-3 napra.

Nagyon el vagyok keseredve... 😏

Mitévő legyek? Valaki tapasztalt már ilyet? Segítsetek , kérlek!



2019. szept. 11. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Lehet, hogy gyógyszert kell váltanod, mert a gomba rezisztenssé vált a korábbi antibióra. Sajnos ez előfordul kórokiknál, hogy "kitanulják" a szert, és képesek lesznek életben maradni.
2019. szept. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mindig elmúlik és szex után (nem mindig) előjön. Várok most pár napig, de kezdek félni, hogy megint előjön. De nagyon remelem nem jön elő. 😞 Viszont akkor vissza kell mennem a nőgyógyászomhoz. Annyira el vagyok keseredve...
2019. szept. 11. 17:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Mondom: említsd meg neki, hogy lehet, hogy ez a gyógyszer már hatástalan, kéne valami erősebb.

Az se kizárt, hogy a partnered is fertőzött, és mind visszafertőz téged.

2019. szept. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
elkezdtünk mostanában síkosítót használni egyre többször. Most olvasom, hogy siman lehet attól.. a Glicerin miatt. A vízbázisú síkosítókban benne van. Viszont akkor ezt el kell hagynunk... 😒
2019. szept. 11. 17:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A síkosító önmagában nem okozhat gombafertőzést, akkor azonnal kivonnák a forgalomból.

Nem kizárt viszont, hogy nem gomba okozza, hanem allergiás lettél a cuccra.

2019. szept. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
kinyalás van? mert az is megboríthatja a hüvelyflórát
2019. szept. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Van igen. De eddigis volt. Most kiszorítjuk a síkosítót és meglátjuk. 🙄


[link]

2019. szept. 11. 21:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is nagyon hajlamos voltam a gombára. Aztán lecseréltem a tangáim hagyományos bugyira, csináltam egy Canesten kombi kúrát majd vettem egy doboz hüvelyflóra kapszulát, megcsináltam egy kúrát azzal is. Azóta pedig ismétlő jelleggel felhelyezek egyet-egyet minden héten, van hogy szex után is néha. Nekem így már egy éve nem volt gombám. Szerintem próbáld ki.

Egyébként elképzelhető hogy a gumi, síkosító okozza nálad!

2019. szept. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Eddig minden rendben volt. Április elején szedtem antibiotikumot és megborította a rendszert. Akkor jött az első és utána rá a többi. 😃 Aztán ki lettem normálisan kezelve, és mióta sikosito van használva (vagyis úgy gondolom ez a fő ok) állandóan van valami.
2019. szept. 13. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!