Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire ciki, szégyen 31...

Mennyire ciki, szégyen 31 évesen először menni nőgyógyászatra?

Figyelt kérdés
31 évesen sosem voltam nőgyógyászaton, mert nem volt sosem nőgyógyászati problémám. De most már van problémám több hónapja. Ezért kénytelen vagyok elmenni. Nem tudom orvos mit fog szólni, ennyi idősen először megyek nőgyógyászatra.

2019. szept. 13. 14:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

MIt szeretnél megtudni?


Elmész, kérsz egy vizsgálatot, a dokinak ez a feladata, teljesíti, ha talál valamit, kikezel. Téma megoldva, cél megvalósítva. Ennél nem érdemes ezt tovább ragozni.

2019. szept. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

En 27 évesen voltam először.

Azt fogja szólni, hogy a nemi életed kezdetétől járnod kellett volna. Vagy semmit nem mond.


Ne parázz, csak jó orvost fogj ki.

2019. szept. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy mégis honnan tudná az orvos, hogy te most vagy először? Legfeljebb kérdezz ki valakit, hogy hogy megy. Például célszerű hosszú szoknyában menni, és akkor csak a bugyit kell levenni, nem kell meztelenkedni az öltözőfülke és a vizsgálóasztal között. És igyekezz az asztalon fekve lazítani, úgy nem különösebben kellemetlen. Viszont innentől kezdve menj évente rákszűrésre.
2019. szept. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ciki vagy sem, én is 32 évesen voltam először. Nekem sem volt soha semmi bajom előtte. Sajnos a szűrő vizsgálatokat is halogattam egy ideje. De egyáltalán nem volt gáz. Foglaltam időpontot, a doki megkérdezte mi a bajom stb stb. Persze a vizsgálatnál kiderült hogy még sosem voltam de azon túl h a doki mondta hogy ejnye-bejnye, semmi nem történt. Elvégezte a méhnyakrák szűrést is.
2019. szept. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig érdemes szólni, hogy most megy először, normális doki sokkal figyelmesebb.

Amúgy maximum annyit mond, hogy hát a te korodban már illene évente elmenni, és csinál egy rákszűrést is. Te meg hüledezel, hogy jajj nem tudtad, és megigéred, hogy mész jövőre is. :)

2019. szept. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nézd én évente járok és sokáig oda ahol épp laktam, sztk-ba. Ez cca tiz különféle doki. Soha senki meg nem kérdezte voltam e már és mikor. Mindig mondtam h szürésre jöttem és ennyi.

A mostani magándoki, nagyon figyelmes és kedves, ö számontartja, lehet meg is maradok nála már :)

2019. szept. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Igazából ez nem neked ciki, hanem a háziorvosodnak, aki nem hívta fel a figyelmedet a szűrővizsgálatok fontosságára, nem informált a HPV veszélyeiről a megelőzési lehetőségekről stb...
2019. szept. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

Az orvos maximum el fogja mondani, hogy felnőtt ember létedre egy kis felelősségtudatod is lehetne.

Szűrővizsgálatokról sosem hallottál még? Hihetetlen, hogy a méhnyakrák az egyetlen olyan daganat, amelynek a halálozását 100%-ban meg lehetne előzni, ha a nők jó része nem úgy gondolkodna, mint te. De tudod ez nem az orvos baja, hanem a tiéd.

2019. szept. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 BrettShaw ***** válasza:
21%
38 éve átállítottak a vegyes táplálkozásra, és azóta se voltam belgyógyásznál, gasztroenterológusnál, de még dietetikusnál se. Csak úgy eszek és kész. Hát nem ciki?
2019. szept. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
31 évesen voltam először. Akkor szántam rá magam. Ennyi.
2019. szept. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!