Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Más is tapasztal ilyet? Mikor...

Más is tapasztal ilyet? Mikor kell orvoshoz fordulni? Elengedhetetlen ilyenkor a "nem csak szóban" történő vizsgálat?

Figyelt kérdés
A havi ciklusaim erősebbek minden ismerősöménél, ami több évnyi lányos beszélgetések alatt tűnt fel/derült ki. Este kétszer legalább fel kell kelnem. (Pl: 11 órakor elalszom, 2kor, és 6kor biztosan fel kelek/fel kell kelnem, bár néha szinte az is késő.) Többször is otthon kell maradnom rosszullét, fájdalom (1 doboz erős fájdalomcsillapító mindig elfogy, van, amikor 2 is), és az ilyenkor erősödő tüneteim miatt, amit a vérhiányom is okoz. Azonban a legnagyobb gondot nem a tényleges vér mennyisége okozza, hanem a "daraboké" (amik leggyakrabban nagyok, de minden előfordul), amik végig kísérnek az összes nap (6-10) minden órájában. Nagy betéteket használok, óránként-másfél óránként járok mosdóba (volt, hogy vissza kellett fordulnom, és hazajönni), tampon/kisebb betét szóba sem jöhet. Emellett nálam gyakori a felfázás, amivel már ultrahangon és laborban is voltam, ez sem könnyít, ha egyszerre van a 2. Tanácstalan vagyok, mit tehetnék, de valamit muszáj lenne, mert ezt így nagyon nehéz bírni. Remélem, nem csak egy hisztinek értelmezik az olvasók, 8 év után tudom biztosan, hogy ez nem normális teljesen. Válaszokat előre is köszönöm.
2019. szept. 16. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem normális, leírás alapján a vérzésed bővebb és görcsösebb is a normálisnál. Ennek több oka is lehet az adenomyosistól kezdve a myomán át a hematológiai problémáig. Mindenképpen indokolt a kivizsgálás, nyilvánvalóan nem elég az, hogy elbeszélgetsz az orvossal.
2019. szept. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem hiszti, tényleg nem tűnik normálisnak, irány a nőgyógyász. Nekem is endometriózis gyanús.
2019. szept. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz, így nem lehet normálisan élni sem és tuti van valami gáz.
2019. szept. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!