Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pattanások 40 fölött - nőgyógy...

Pattanások 40 fölött - nőgyógyász, hormonszint?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

40 éves elmúltam, és az utóbbi pár hónapban nagyon rossz állapotban van az arcbőröm, nagyon sok a pattanásom! Mindig is érzékeny, pattanásokra hajlamos, zsíros, vízhiányos volt, de most konkrétan úgy nézek ki, mint egy tizenéves. :( Természetesen sok mindent tettem azért, hogy javuljon a helyzet. Étrendet váltottam (kizártam a liszteket, tésztákat, kenyérféléket, cukrot, rizst, krumplit), kozmetikumokat váltottam (lemosót és krémet), naponta cserélem a kispárnahuzatot, többször voltam arctisztításon kozmetikusnál, és nemrégen elmentem bőrgyógyászhoz is. Az orvos Zineryt-et írt fel, ami nem használ, illetve javasolta a cink szedését, amitől valóban kevésbé zsíros a bőröm, de attól még ugyanolyan ragyás.

A lényeg: javasolták, hogy menjek nőgyógyászhoz illetve nézessek egy hormonszintet.

Nekem olyan, lehetőleg budapesti orvosra lenne szükségem, aki összefogottan tudja kezelni ezt a problémát. Ha csak úgy elkezdek keresgélni a neten, az nem igazán hatékony, vagy jó akit találok, vagy nem. :/

Kérlek segítsetek ajánlásokkal! Értelemszerűen olyanoktól várom ezt, akiknek volt vagy van hasonló problémájuk.



2019. szept. 17. 08:38
 1/4 anonim ***** válasza:
A tejet és a tejtermékeket is ki kellene zárnod, mert legtöbbször ők a ludasak ebben!
2019. szept. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én nem gondolnám. Laktózintolerancia vizsgálatom volt, semmi bajom sincs.
2019. szept. 17. 13:52
 3/4 anonim ***** válasza:

A tej nem csak a laktózintoleranciában szenvedők számára káros, hanem mindenkinek és nem csupán a laktóz miatt:

A tejnek az alacsony glikémiás indexéhez képest háromszor-hatszor nagyobb az inzulinindexe.

Két gyermekcsoportot hasonlítottak össze, egyikük egy héten át húst evett, a másik ennek megfelelő mennyiségű fehérjét tartalmazó tejet (másfél litert) fogyasztott. Egy hét után a húsevőknek nem változott az inzulin és IGF szintje, a tejivóknak az inzulinszint 105%-kal, az IGF szintje 19%-kal nőtt meg. Ha egy alacsony glikémiás indexű ételt két deci tejjel fogyaszt el valaki, akkor 300%-kal nő a tejjel elfogyasztott étel glikémiás indexe.

Az IGF-1 serkenti a mellékvese androgén hormon termelését, növelve a szőrösödést és akne képződést.Az akne problémákat is jórészt a tejnek lehet tulajdonítani, mert a növekedési faktorok serkentik a zsírmirigyek sejtjeinek szaporodását.

2019. szept. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom, feltűnt-e valamelyik válaszadónak, hogy a kiírt kérdésnek semmi köze nem volt a tejhez?

Basszus, én nőgyógyászt keresek! Tudom, nehéz megérteni, felfogni, egyáltalán, az értő olvasás kihívások elé állít sokakat, de higgyétek el, baromira nem a tej érdekel. Eddig három ember (két kozmetikus és egy bőrgyógyász) mondta, hogy nőgyógyásszal nézessem meg magam, xyz okokból amit nem fogok most felsorolni.


De valóban, engem meg kell most győzni arról hogy A TEJ....! Eszemet eldobom.

2019. szept. 19. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!