Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gynophilus hüvelykapszulát...

Gynophilus hüvelykapszulát lehet alkalmazni megszakítással?

Figyelt kérdés

Tegnap ért véget egy antibiotikumos kezelésem, s szeretném rögtön elkezdeni a probiotikum szedését, azonban az általam megvett Gynophilus 14 db hüvelykapszulát tartalmaz, ez az időszak pedig pont beleesik a menstruációmba.

Várjak a kezeléssel a menstruációm végéig, vagy most már elkezdhetem és később folytatom (kb. egy hét múlva fog megjönni)?

Szeretném egyből elkezdeni a probiotikumos kezelést, hogy minél kevesebb eséllyel alakuljon ki nálam ismét fertőzés. Köszönöm előre is!



2019. szept. 19. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd el most, a maradékot pedig majd a mensid után elhasználod. Egy hét tök sok idő, addig tud hatni és ez egyébként se olyan mint egy gyógyszer, hogy nagy baj, ha nem folyamatosan használod. Egy-két napra nem sok értelme lenne belekezdeni, de így igen.
2019. szept. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm szépen! :)
2019. szept. 19. 19:12
 3/5 A kérdező kommentje:

Közben felbontottam a dobozt, és az van rajt, hogy egy hétig kell használni, napi 1-2 alkalommal.

Pedig a gyógyszertárban nem ezt mondták. :)

2019. szept. 19. 19:16
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

Hát én már viszonylag régen használtam, de napi kétszer felesleges, mert ha nem este rakod fel, napközben hamar ki fog csúszni. Nem véletlen, hogy közvetlenül lefekvés előtt kell ezeket használni. :)

Ja, és jó alaposan vizezd be, tartsd sokáig víz alá a kapszulát, mert elég nehezen olvad fel odabent, és úgy fog kinézni, mikor kijön a maradék, mintha nem hatott volna semmit.

2019. szept. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A nem kapszulás hüvelyi probiotikumokat általában egyszer, éjszakára ajánlják felhelyezni. A Gynophilus más, nincs benne igazából hordozóanyag, mert a kapszula összetartja a csírákat. Ezért napközben is lehet alkalmazni, nem húzza ki belőled a gravitáció... ;) Szerintem a legjobb hüvelyflóra-helyreállító. Nálam mindig van a táskámban és ha napközben érzek valamilyen hüvelyi diszkomfortot, nem teketóriázok, felteszek egyet, és egy óra alatt megoldja a problémát. Ha meg komoly a gond, akkor lehet tényleg reggel-este tolni, és egyenletesen fejti ki a hatását, nincs az, hogy csak éjjel, aztán reggel elkezd kiömleni belőled és aztán egész nap semmi. Mert az összes többi ilyen. A menstruációt hagyd ki, addig pedig alkalmazd előírás szerint. A menzesz mindig szétdobja a hüvelyi pH-t és így a hüvelyflórát is, addig viszont erősítsd szorgalmasan. Meg szájon át szedett probiotikummal is, mert a két baktériumflóra erőnléte összefügg. Szerintem ne ezeken spórolj, de amúgy neten meg bioboltokban olcsóbb a Gynophilus, mint gyógyszertárban.
2019. szept. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!