Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet ez az oka a késésnek?...

Lehet ez az oka a késésnek? Illetve PCOs lennék?

Figyelt kérdés

Sosem volt rendszeres a menzeszem, fogamzásgátlót szedtem 9 hónapig. Májusban hagytam abba a fogamzásgátló tabletta szedését, aminek a 7 napos szünete után gyönyörűen megjött a menzeszem.

Azután ovu ideje körül együtt voltam párommal óvszert használtunk. Késett 1 hetet és szinte csak barnáztam. Azutáni menzeszem 2 napot késett, de ugyanugy szinte csak barnáztam. Mivel aggódtam, teszteltem de több is teszt is negativ lett. Fájt az alhasam szurkált, így elmentem nőgyógyászhoz és kiderült hogy ciszta van a petefészkeimben. Jobban kettő 40x30mm balban 1 db 40x20mm.

Azóta várom a menzeszemet, amely immár 5 napja késik, és nincs semmi jele hogy jönni akar.

Okozhat a ciszta ennyi késést? Nem lettem nagyon felvilágosítva sajnos, meg olyan ideges voltam a dokinál hogy elfelejtettem kérdezni.

Illetve most 3 nagyobb cisztám van, de a doki nem mondta hogy ez pco lenne. De ez annak számít? Vagy csak sima ciszta? (Bocsi ha fura kérdés remélem értitek :D)

Valaki hasonló tapasztalat? Mit lehet kezdeni a cisztákkal? Ha elmulnak rendesen lesz menzeszem ujra?


20/l



2019. szept. 25. 07:22
 1/4 anonim ***** válasza:

képernyőn keresztül nem lehet erre választ adni.

a fogamzásgátló abbahagyása után sokáig lehet rendszertelen a menstruáció. a ciszták egy része elmúlhat, amikor legközelebb megjön.

csak az orvosod tud választ adni arra a kérdésre, hogy van-e PCOS-d (egyéb tünetek, ultrahangos kép, esetleg hormon vizsgálatok céljából vérvétel...) ha legközelebb mész hozzá, kérdezz meg mindent, előtte esetleg írj listát, nehogy elfelejts valamit megkérdezni a nagy izgalmak közepette.

2019. szept. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot :)

Csak maga a késés miatt vagyok ideges, nem tudom hogy ez sima cisztától előfordulhat e hogy késik

2019. szept. 25. 18:18
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem a tabletta abbahagyása után általában 28 napos ciklusaim voltak, de ahogy telt az idő, egyre szabálytalanabb lett, 31 és 38 napos ciklus is volt, aztán megint visszatért a szabályos. és nincs PCOS-m.
2019. szept. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, remélem nekem is ennyi a gond csak .

Még várok válaszokat :)

2019. szept. 26. 05:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!