Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A tampontól pisilnem kell?

A tampontól pisilnem kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19/L, kezdő tamponhasználó vagyok. Eddig összesen ötször próbálkoztam a tamponnal. Baromi kényelmesnek találom és praktikusnak, viszont felmerült néhány problémám.

Akármelyik nap használtam a tampont a verzesem soran, a cserék között el kellett teljen 1-1,5 óra, mivel egyszerűen nem tudom felhelyezni eléggé, mert megakad, fáj, nem csúszik. Nekem aránylag erős vérzésem van, főleg az első két napban. (OB minit használok) Mit tehetnék annak érdekében, hogy a cserét meg tudjam oldani? Nincsen mindig ennyi időm, hogy addig várakozzak, vagy betétben üljek.

A másik problémám viszont az, hogy amint felhelyezem a tampont, iszonyatos pisilési inger tör rám, ami nem akar múlni, és a tamponhasználat abbahagyása után legalább 2 napnak el kell telnie, mire rendesen tudok pisilni, és nem kell erolkodnom. Véleményem szerint elég mélyre helyezem fel, mert mozgás közben nem érzem, hogy ott van. Kb az első ujjpercem és a második ujjpercem között félútig tűnik el az ujjam a felhelyezés közben, és bőven a záróizmon túl tolom. Akkor mégis miért tör rám ez a nem múló inger?



2019. szept. 26. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor csak túl lent lehet... Mondjuk ha bent van már annyira, hogy a végét az ujjaddal picit ide-oda tudd mozgatni, akkor jó helyen van. Ki nem próbálom most, de szerintem kell ahhozz, hogy a 2. ujjperc is bent legyen...


Vagy pedig túl hamar veszed ki, amikor még szinte száraz, és ha ezt sokszor csinálod, tuti kellemetlen. Nem mondom, hogy egész nap bent legyen, de pár óra, míg beszív annyit, hogy könnyen kicsússzon...

2019. szept. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Applikátoros tampon, pisillési ingered is azért van, mert mem kó helyre rakod
2019. szept. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

45 fokban ferdén hátra toljad, ne egyenesen felfele.

Át kell itatódnia teljesen, hogy simán kijöjjön.

Ha pici húzásra nem kezd csúszni, még maradhat.

2019. szept. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

általában 2-3 óra alatt megtelik, ezért szárazon sosem húzom ki, mindig megvárom azt, amíg a zsinór már látszik, mivel még nem vagyok gyakorlott. Persze, ha már eltelt 6 óra, de még mindig tiszta a zsinór, akkor is kiveszem.

Viszont az inger akkor sem múlik el.

2019. szept. 26. 16:22
 5/6 A kérdező kommentje:
* amíg a zsinóron már látszik
2019. szept. 26. 16:22
 6/6 anonim ***** válasza:

nézd én 34 vagyok, de nekem a mai napig gyakrabban kell pisilnem a tamponhasználattól...olyan mintha nyomná a hólyagom...normál tampont ez miatt nem is tudok használni , csak a minit, mert azzal nem érzem annyira.

Én is tapasztaltam már , hogy a barátnőim nem értik, hogy miről beszélek..

2020. dec. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!