Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Élénk vörös a hüvelybemenetem...

Élénk vörös a hüvelybemenetem körül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma reggel vettem észre, hogy élénkvörös színű a hüvelybemenetem körül a bőröm. Nem fáj, ha hozzányúlok, nem is viszket. Most volt meg a menstruációm, gyakran kidörzsölődök a betét miatt, a fenekem is szét szokott repedni ilyenkor, meg a gátam is, viszont ilyen csúnya még sosem volt. Tampont is használtam most, viszont az is kidörzsöli a hüvelybemenetemet, és már nem tudom mit tegyek. A betéttől viszketek, a tampon kidörzsöl, pedig csak akkor veszem ki, ha megtelt.

Nőgyógyászhoz sokára kapok időpontot sajnos. Lehet, hogy ez fertőzés? Vagy csak ismét kidörzsölt a betét+tampon? Kenegetem Belima intim krémmel a hüvelynyílásom körül, valamint Bepanthennel a fenekem és a gátam, viszont most kicsit megijedtem.



2019. szept. 27. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Hogy... mi...? Berepedezik a feneked meg a gátad mensi alatt? Hát ez nagyon nem normális...
2019. szept. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem csak száraz vagy. Az egyik barátnőm küszködött ezzel nagyon sokat , hogy a tampon úgy kiszárította a hüvelyét , hogy vöröses volt ,de neki sem fájt. Ó akkor is tampont használt ha erőss volt a folyása . Így szexnél észre vette hogy nem nedvesedik még be sem e miatt.

Szerintem nincs veled baj.

Ha fertőzés , gombásodás lenne , akkor fájna/viszketne. De míg nem tapasztalod egész biztos hogy nem ez van a dologban.


És még valami . Kérdésen kívűl annyit szeretnék mondani , vagyis inkább kérdezni , hogy hogyha ennyire nagyon kidörzsöl a betét ,akkor miért nem használsz mosható betétet, ami pamutból és bőr barát anyagból készül? Nem küszködnél ilyesmivel, olyan mintha ott se lenne . Olyan érzés mintha szinte csak bugyi lenne rajtad.Vannak nagy nedszívó képességűek , és nem fogsz átázni , mert direkt varrnak bele PUL anyagot ami nem enged átfolyni . Egyszer kell megvedd , egy pár darabot , hogy cserélhgesd. Ha vagy valahol , akkor cserélésnél egy zacsiba beleteszed vissza a táskába , és otthol kimosod , vagy kézközt vagy a mosóban.

Sokkal környezetbarátabb mert nem hajigálsz el egy ciklus után 20 betétet a kukába ,meg a bőröd sem fogja megsinyleni . Szerintem érdemes lenne kipróbáld . Én egy ideje így csinálok , és negatív tapasztalatom abszolut nincs :) hasznos , és pénztárca kímélő megoldás :) nekem nem volt erőm már hogy folyamatosan menjél boltba vegyél mert elfogyott , 2 csomag mindig elment ,és minden hónapban alsó hangon 2-3 ezer forint jobb ha szépen a zsebemben marad!

2019. szept. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!