Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon es puffadas?

Tampon es puffadas?

Figyelt kérdés
Mostanaban ha tampont hasznalok felpuffadok. Erzem, hogy tele vagyok levegovel, es eleg kenyelmetlen, szuro erzes. Nem feltetlen menzeszkor erzem ezt, van hogy menzesz nelkul is hasznalok tampont. Fel eve voltam rakszuresen, P2 lett az eredmenyem. Elegge meg vagyok ijedve.
2019. okt. 1. 08:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Menstruáció nélkül ne használj tampont.


Nem egyértelmű a leírásból, hogy haspuffadás alatt mit érzel? A gyomrod érzed felfúvódva vagy lentebb a méhednél?

2019. okt. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tamponnak semmi köze a puffadásodhoz. Menstruáció ideje alatt so nőnek,( még nekem is) van puffadásos érzése. Ezt a hormonok okozzák. Amikor nincs meg, akkor legtöbb esetben az étkezések miatt, vagy stressz miatt is puffadhat.

Ha nincs menstruáció akkor minek használsz tampont? "szárazon" feltenni a lehető legbutább ötlet. Ha ezt csinálod mindig megsérted a hüvelyfalat. Felseleges tamponhasználat nagyon nem jó.

2019. okt. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem a tampontól puffadsz! Minek használsz tampont ha nincs mensesed? Eleve nem túl egészséges a tampon használat. Mindenképp valami fertőzésre vagy méhszájsebre hajtasz?
2019. okt. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mehszajsebem mar van regota.

Puffadast lent a mehemnel, meg valamivel fentebb, a beleknel erzem.


Igazabol akkor szoktam leginkabb menzesz nelkul tampont hasznalni, ha tudom, hogy hamarosan megjon a napokban. Illetve akkor, ha epp erosebb a folyasom es tudom, hogy sokaig nem lesz alkalmam eljutni mosdoba. Tudom, nem okes a dolog, es egy ordogi kor ez, de nekem alapbol erosebb a folyasom, nem all mogotte fertozes, a doki szerint a mehszajseb miatt lehet ez. Nem koros a mennyisege, de engem zavar ha a tisztasagin is erzem, hogy nedves. Ezt mindennap hasznalok, de ulomunkat vegzek, nap vegere belepalok, foleg ha melegebb is van aznap.

2019. okt. 1. 10:57
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja es koszonom a valaszokat, ment a zold kez mindenkinek!
2019. okt. 1. 10:57
 6/10 anonim ***** válasza:
De figyu a méhszájsebet kezeltrthi kéne nem kínlódni. Mert nem normális olyan erős folyás ami gondot okoz napközben egy tisutasagi betét mellett. Nekem is volt. Egyszer fagyasztották egyszer égettek. Nem egy nagy beavatkozás a fagyasztást megcsinaljak helyuleg a rendelőben utana 1 hónapig nincs tampon és meggyógyultál. Ez valóban egy ördögi kör amit csinálsz és egyre nagyobb lesz a baj. A méhszájseb ami ilyen gondokat okoz már nem múlik el magától és a tampontól egyre rosszabb lesz. Plusz fertőzést is kaphatsz. Az sem mindegy milyen tampont használsz. Sajnos a legtöbb rossz minőségű hozzátapad a méhszajhoz és emiatt okoz gondot. Próbálj kisebb méretet használni és obt. Abból is azt a fajtát amin csúszast elősegítő felület van. Tudom drágabb de megeei mert nem okoz méhszájsebet. Mióta azt használom nem újult ki.
2019. okt. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A p2 eredmény az normális nincs mitől megijedni. Csak kezeltesd a méhszájsebedet.
2019. okt. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha menstrualok akkor altalaban a normal meretut es a szupert szoktam valtogatni, attol fugg mennyire eros eppen aznap. Az egyik doki azt mondta, hogy ezzel meg nem erdemes foglalkozni, mert lehet tobbet artana, mint hasznalna. A masik doki meg riogatott, hogy olyan mintha mar ket gyereket szultem volna (21 vagyok, nincs gyerekem) es hogy erme nagysagu. Ajanlotta, hogy irrigaljak, meg hasznaljak intim lemosot, de ezekrol az intim mosokrol is sok rosszat olvastam.
2019. okt. 1. 19:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez egy nagy marhaság! Nekem 5ftos méretű volt és nagyon sok kellemetlenséget okozott. Az nem múlik el irrigalástól meg esti imától sőt ecseteléstől sem. Túl nagy! Keress egy jó nőgyógyászt és fagyasztasd le. Kb.10 perces beavatkozás a rendelőben. Kicsit kellemetlen érzés de nem fáj. Utana sem faj max picit erzed az alhasad mintha megjönne de nem görcsösen. Pár napig lehet folyasod és nem lehet tampont használni meg szexelni qmíg az orvos mondja. Ez az egy megoldás van a problémadra. Ha nőni fog márpedig nőni fog ha így folytatod akkor égetni fogják. Az sem egy nagy ügy de az már kórházban történik műtőben elvileg altatásban. Engem nem altattak mert tiltakoztam :) és haza is mentem aznap. Altatás után viszon az éjazakai buli a kórhazban lesz. Gondold át!
2019. okt. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Többet ártana az orvos mint használna? Ha nem ért hozzá valóban. Egyébként mit árthat? Komolyan nem értem. :) Én odaig jutottam hogy folyton vérzett met barnás folyast csinált meg fájt. Nem kívanom ezt neked.
2019. okt. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!