Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezek az eredmények mennyire...

Ezek az eredmények mennyire rosszak, mit gondoltok (IR, Cukor)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Cukor értékeim:

éh: 4.1 mmol/l

30: 6.8

60: 5

120: 4.4


Inzulin:

éh: 7.8 mIU/l

30: 80.7

60: 161.7

120: 88


Ami nekem átjön, hogy a cukrom jó, na de az inzulin az brutál rossz lett, kijelenthető, hogy IR-em van vagy csak alakulóban?

Akinek hasonló eredményei lettek, írtak fel gyógyszert?

Elvileg PCOS-em is van, a kis ciszták láthatóak és a prolaktinom is emelkedett, orvoshoz csak két hét múlva jutok el a leletekkel. Eléggé elkeseredtem, mert azért elég "tudatosan" étkezem és hatalmas túlsúlyom sincs, max 8-10kg ami talán kifejezetten sovánnyá tenne. :(


Köszönöm előre is a segítséget


2019. okt. 10. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Az inzulin magas. Ez ir. Menj endokrinológushoz. Nekem is magas volt, ir-t diagnosztizált, kaptam is rá merckformint.
2019. okt. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi, és használt? hogy vagy most?
2019. okt. 10. 20:33
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem kaptam rá gyógyszert...csak azt mondta a nőgyógyász, hogy diétáznom és kardióznom kell, szerintetek?
2019. nov. 13. 18:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért ennél sokkal rosszabb eredmények is vannak. Lehet hogy először a speciális diéta megér egy próbát, aztán még mindig szedhetsz gyógyszert. De ha nem hagy nyugodni, akkor menj el egy másik orvoshoz :)

Endokrinologusnál voltál?

2019. nov. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja most nézem hogy a nőgyógyásznál. Esetleg menj tovább az endokrinologushoz, ők jobban átlátják ezeket.
2019. nov. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi, mondjuk lehet tényleg jobb először "természetesen" próbálkozni igaz, bár a többi tünetem miatt aggódom inkább lehet ezért is kéne endokrinológushoz is elmenni ://

amúgy szerinted az normális, hogy minden nap kardiót kell végeznem?

2019. nov. 14. 22:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyere be Facebookon a csoportba, nagyon jó csopi, tele hasznos tippekkel, étel és süti ötletekkel:) mindenben tudnak segíteni a lányok, van bent dietetikus is pár, nagyon kedvesek, segítőkészek, az első időkben nagyon hasznos ha bent vagy
2019. nov. 16. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!