Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Magán nőgyógyász vagy nem?

Magán nőgyógyász vagy nem?

Figyelt kérdés
Most vagyok 19 évesen abban a korban, hogy már aktív szexuális életet élek, és el kéne mennem nőgyógyászhoz lassan. De még sose voltam. Budapesten élek, az északi régióban. Azon is gondolkozom, hogy fogamzásgátlót szedjek, szóval tényleg egy megbízható orvost szeretnék, de nem tudom kihez forduljak, és kiben lehet igazán megbízni. Tudtok segíteni?

2019. okt. 10. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

Használjatok gumit, ahhoz nem kell nőgyógyász!


A fogamzásgátlót nem ajánlom....

2019. okt. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Persze, hogy nem ajánlod első, mert gőzöd sincs róla, hogy mi az és hogy működik. Ne is ajánlgasd így. De a tanácsaidat sem, mert nőgyógyászhoz akkor is ildomos évente elmenni, a rákszűrés az alap...
2019. okt. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Menjen nőgyógyászhoz, de ne azért, hogy a pasának nehogy kényelmetlen legyen gumit húznia.


És igenis nem egészséges a fogamzásgátló, mert az is egy gyógyszer, ami beavatkozik a szervezetbe, ráadásul a tabletta nem véd meg a nemi betegségektől és járkálhat ő szűrésekre meg nőgyógyászhoz, ha esetleg a pasasai meg hordoznak valamilyen nemi bajt.

2019. okt. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
A te szervezetedbe valami tényleg nagyon beavatkozott, amitől képtelen vagy gondolkodni
2019. okt. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező!


Ne törődj az önző pasikkal, legyél okos és használj gumit!!

2019. okt. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Oh te jó ég
2019. okt. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

attól függ, hogy állsz anyagilag.

én nem örültem volna, ha az összes eddigi vizsgálatot és az évente esedékes rákszűrést alkalmanként több tízezer forintért tudtam volna elintézni. elég baj az, hogy majd ha gyereket akarsz, a várandósgondozásra és szülésre elmegy minimum félmillió forint (vagy akár többmillió), ha fogadni akarsz orvost.

én az sztk-ba jártam, voltam több orvosnál is (valamikor hirtelen kellett mennem), valamelyik bunkó volt, de a többség rendes. aztán megtaláltam azt, akiben a legjobban megbízok és nála maradtam. szerintem, aki az sztk-ban/kórházban felületes vagy nem szép a stílusa, az magánrendelésen is olyan. próbálj nyomozni, hogy a környéken elérhető orvosok közül kiről van jó tapasztalat.

fogamzásgátlóról annyit, hogy nekem rendszertelen menstruáció miatt kellett szednem, de ha alapvetően nincs bajod, akkor ne szedd! láttam már sok fiatal lányt tüdőembóliával, amit a fogamzásgátló szedése idézett elő. ha mégis nagyon akarnál szedni, előtte legyen vizsgálat Leiden mutáció kizárására.

2019. okt. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm szépen a válaszokat:)

Bár kettő használhatót kaptam, mindenki más a fogamzásgátlóról mondta el a véleményét, ami igazából nem volt a kérdés része, de azért köszönöm a hasznos tanácsokat

2019. okt. 12. 19:00
 9/9 anonim ***** válasza:

Aki szerint gumival nem lehet semmiféle nemi betegséget alkapni az kérem olvasson utána a hpvnek vagy menjen el és kérdezzen meg egy nemibeteg gondozó orvost. Igen is el lehet kapni elég sok nemibetegséget nyálkahártyán keresztül, amihez ugye még csak szex sem kell,hanem egy csók is elég. Aki ezt lepontozza az meg eléggé tudatlan lehet és mégcsak nem is volt nemi betegsége. Sajnos nekem volt 'szerencsém' hpvhez, az orvos még gumival sem engedte a szexet,mert igen is van odalent gumi mellett is érintkezés,amivel ugyanúgy el lehet kapni ezt azt :) szóval ha ennyire hisztek a gumiban,akkor azért ejtsetek meg lassan egy STD+HPV szűrést, garantálom, hogy fognak meglepetések érni. :)


Kérdező! Bocsi az előbbi offért, szerintem jó ötlet a fogamzásgátló, de nőgyógyászhoz mindenképp el kell menni évente minimum egy ultrahangra meg egy rákszűrésre is. Dr Végh Györgyöt nagyon tudom ajánlani, nekem kb 30 nőgyógyász után ő volt a legszimpatikusabb, legjobb orvosom. Olyat is észrevesz, amit másik 30 nőgyógyász nem. Barátságos, alapos. Nem feszengős mellette egy vizsgálat, nagyon jól tudja oldani a feszültséget a betegben. Magánban a Villa Medicinában rendel, egyébként meg osztályvezető főorvos a János Kórházban (lehet ott is rendel, azt nem tudom). De ha pl magánba mész hozzá,akkor kb 30 ezer körülre jön ki ultrahanggal együtt. Évente szerintem ez nem olyan nagy kiadás. A fogamzásgátlót utána pedig ki tudod kérni a háziorvosodtól is, ha már a nőgyógyászod felírta.

2020. jan. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!