Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Külföldön dolgozok és ott...

Külföldön dolgozok és ott fizetem a tb-t, itthon így is ellátnak államiban?

Figyelt kérdés
Kell valamit bemutatnom. Épp itthon vagyok most és terhes vagyok, olyan tüntetet tapasztaltam amivel nem szeretnék várni.
2019. okt. 13. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ellátni ellátnak. Ha fontos, ne vacillálj. Legfeljebb kifizettetik, na és? De szerintem ingyen fognak ellátni, főleg, ha az EU-ban dolgozol.
2019. okt. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonymousreview60 ***** válasza:

Ha van EU-s egészségügyi kártyád, akkor minden jár neked, ami az igénybevételi helyen a biztosítottaknak. Különben csak a sürgősségi dolgok, a többi ki lesz számláza.

Ugye nem vagy annyira hülye, hogy nem kötöttél utas- és balesetbiztosítást?

2019. okt. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
Azt nem értem, ilyenkor miért nem írjátok oda, hogy hol van az a "külföld". A világ nem úgy néz ki, hogy van Magyarország és van külföld, hanem majdnem 200 ország létezik, és mindegyikben más a rendszer.
2019. okt. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha EU-s országban laksz, és van európai taj kártyád (lehet, hogy nem pont ez a neve), akkor igen. Ha kötöttél utasbiztosítást, akkor is. Egyébként csak sürgős esetben és/vagy egy csomó pénzért.
2019. okt. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kijelentkeztél a magyar TB-ből?

Kiváltottad az eu-s egészségbiztosítási kártyádat abban az országban, ahol dolgozol?

Keress egy magán nőgyógyászt.

2019. okt. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 redani válasza:
Ha kijelentkeztél az itthoni TB-ből, kérj a kinti biztosítótól egy S1-es lapot. Küldd el a lakcímed szerint illetékes Kormányhivatal Egészségbiztosítási Osztályára és épp olyan ellátásban részesülsz, mintha itthon fizetnéd.
2019. okt. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!