Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire nehéz menstruációs...

Mennyire nehéz menstruációs kelyhet használni, ha soha nem használtam tampont?

Figyelt kérdés
Nagyon kipróbálnám, de félek, hogy nem tudnám felhelyezni, ahhoz meg drága.
2019. okt. 14. 13:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az egy baromság!
2019. okt. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Könnyű fel helyezni nekem van,de elég frua erzes használni.
2019. okt. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az enyem Lady Cup márka ,figyelj oda ha veszed mert több méret van belőle.

Annyi az előnye hogy tampon vagy betét mellett volt hogy átáztam ezzel soha.

2019. okt. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ha eddig nem használtal tampont akkor eloszor azzal gyakorolj.

En pont most kezdtem el használni. Pozitiv csalódás volt számomra. Arra nagyon figyelj hogy 100%szilikon kelyhet vegyél, es hogy megfelelő méretűt. Nekem pl. A felhelyezes nem ment annyira jol az elején, a levétel sokkal könnyebb volt. Elsőre biztos fura lesz szokatlan, de ha megtanulod használni imádni fogod. Ha lenne bármi kérdésed irj nyugodtan.

2019. okt. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék tampont használni próbadugdosás szintjén sem. De ha ez feltétele, akkor hagyom inkább.


Köszönöm a válaszokat!

2019. okt. 14. 16:43
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem feltétele, csak javasoltam.

Mi a problémád a tamponnal?

2019. okt. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem feltétele ennek , én tampont sosme használtam a kelyhet meg mégis sikerült feltenni szépen.
2019. okt. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nincs vele problémám, csak nem akarom használni.
2019. okt. 14. 17:30
 9/12 anonim válasza:

Pedig a kelyhet is "dugdosni" kell. Ha undorodsz tőle, akkor meg maradjon a betét.

Amúgy azért nem áztok át a kehellyel, mert azzal pang a vér bent, ami egyáltalán nem jó, meg fertőzésekhez vezet. Ahhoz nem beszélve, hogy undorító is... Meg nem mindenhol tudod elmosni... A felhelyezésről meg nem is beszélve...

2019. okt. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Rosszul felhelyezett vagy megtelt kehellyel ugyanúgy át lehet ázni.


Attól meg, hogy pang a vér nem lesz nagyobb a fertőzésveszély. Ugyanolyan biztonságos, mint bármelyik másik opció. A TSS pedig sokkal ritkább, mint tamponok esetében. A fertőzések oka, amúgy sem maga a termék, hanem a felhasznaló felelőtlensége. A kelyhek előnye, hogy a vér nem érintkezik levegővel (kivéve, ami felhelyezéskor bent marad), így például nem lesz büdös.


Cserélni valóban sok helyen nem ideális, de nincs is szükség rá, hogy mindig el legyen öblítve. A saját véred van a tölcséren, valami oda nem valót csak kintről tudsz bevinni, azt meg ugyanúgy megteheted elmosott tölcsér visszahelyezésével, ha nem tiszta kézzel nyúlsz hozzá. Este a zuhany alatt majd el lehet öblíteni, két menstruáció között pedig jöhet a fertőtlenítés.


Az meg, hogy undorító, egyén kérdése. Szerintem sokkal undorítóbb egy vérrel átitatott tampon vagy betét, mint a szép vörös vérem önmagában.

2019. okt. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!