Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyász mit tud ezzel...

A nőgyógyász mit tud ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátló abbahagyása után, ha huzamosabb ideig nem jelentkezik a természetes vérzés, mit tud erre lépni a nőgyógyász? Injekciót ad/gyógyszert ír fel vagy hogy? A peteérés megtörtént. Köszönöm a választ!
2019. okt. 18. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Ha történt volna peteérés, akkor maximum 16 nappal utána vérzésed is lenne, ha nem vagy terhes.

Szóval biztos, hogy nem volt ovud, ha nincs vérzésed és negatív a teszt.


Egyébként tud gyógyszert adni, de azért 3-4 hónapot simán lehet várni, hogy magától rendeződjön.

2019. okt. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen nagyon okos vagy, de terhes biztos, hogy nem vagyok, (kb 4 hónapja nem volt aktus) ovulációs tesztem pozitív lett. Szóval?
2019. okt. 18. 20:26
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem kell lehurrogni. Nekem is volt már pozitív LH tesztem ovuláció nélkül. Ennek pedig az a nagyon egyszerű magyarázata, hogy az LH tezst az ovulációt megelőző LH-csúcsot mutatja ki. És attól, hogy van LH emelkedés, még közel sem biztos, hogy meg is reped.

Higgy nekem, meglehetősen sok közöm van a nőgyógyászathoz, és bizony ha lett volna rendesen ovulációd, akkor vérzésed is lett volna.

2019. okt. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként meg ha tudni akarod, hogy mi történik a testedben, akkor ne ovulációs tesztet használj, vagy legalábbis ne csak azt, hanem mérd az alaphőd. Abból egyértelműen látszik, hogy van-e ovuláció vagy nincs, az LH teszt önmagában félrevezető lehet.
2019. okt. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most komolyan várnom kell ezzel 3-4 hónapot? Az marha jó lesz. Alhasi görcsök is jelen vannak, mellbimbó érzékeny, de a vérzés sehol. Kezdek kicsit aggódni.
2019. okt. 18. 20:30
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2019. okt. 18. 20:31
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Hát mikor volt pozitív az ovu teszt? Ha nincs még 14-18 napja, akkor még simán megjöhet és akkor tényleg volt ovud.

Amúgy elmehetsz hamarabb is, csak nincs nagyon értelme. A szervezetnek idő kell, míg rendeződik. Az orvos vagy olyan gyógyszert tud írni, ami megvonásos vérzést csinál, de az sokat nem segít azon kívül, hogy lesz egy vérzésed, vagy peteérés serkentő gyógyszert ad, de az meg felesleges, ha egyelőre nem tervezel gyereket. Picit legyél türelmes:)

2019. okt. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma délután megjött végül. Éppen ideje volt, vártam. Köszönöm a válaszokat még egyszer!
2019. okt. 19. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!