Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A barátnőm terhes lett és igy...

A barátnőm terhes lett és igy ugye elmentünk nőgyógaszhoz stb. Csináltak neki rákszűrést . Sajnos a babát elvesztettük viszont kiderült hogy HPV vírus hordozo. Tehat a kerdesem hogy ez nekünk mit jelent vagy hogy tudunk ellene csinállni valamit?

Figyelt kérdés

2019. okt. 19. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A HPV a méhnyakrák elsődleges oka, tenni ha már megvan annyit lehet, hogy minden évben el kell menni nőgyógyászati szűrésre, illetve az orvos ha javasolja sűrűbben. Ezzel megelőzhető, hogy kezelhetetlenné váljon, ha probléma merülne föl.
2019. okt. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és hogy fog ez minket érinteni szexuális téren ?
2019. okt. 19. 23:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ha terhes lett, akkor gondolom koton nélkül szexeltek. Szóval 100%ig biztos lehetsz benne, hogy neked is van HPV-d. Az meg, hogy kinek volt előbb, már nem derül ki, de mindegy is.
2019. okt. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
69%

A HPV - egy vírus fertőzés ami egészséges immunrendszer pofájába röhög a fertőzésnek....

Halovány esély a gonoszságra akkor van ha az egyén immunrendszer rottyon van! Bizonyos típusai a HPV- nek laphámrákot okoz!

2019. okt. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az én immunrendszerem szerintem nagyon erős ... Ezért is igazából nem is aggódok magam végett viszont a barátnőmnél már más a helyzet. Ugye említettem,hogy 3 hónapban jártunk a babával és kiderült hogy meghalt. Sajnos már olyan nagy volt ,hogy abortuszt kellet neki csinálni ezért a méhe nagyon legyengült és ezért féllünk,hogy nehogy így a hpv vírus komolyabb gondot okozzon.
2019. okt. 20. 01:23
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha magas kockázatú HPVje (16,18) van, akkor gyakrabban kell eljárni szűrésre. Én félévente jártam rákszűrésre szerencsére, ezért időben derült ki. Csak rákmegelőző állapotom volt (fél éve meg tök jó volt a szűrésem) , műtéttel kivágtak egy kisebb részt. A műtéttel a HPV-vel fertőzött területet is sikerült eltávolítani, azóta negatív vagxok. A páromnak még mindig van, de valamiért nem kaptam vissza. Én a félévente rákszűrést javaslom, akkor nem lehet belőle baj.
2019. okt. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben nincs semmilyen problémája a HPV-vírus miatt egyelőre nem kell aggódni. A nőgyógyász javaslatait kell betartani.
2019. okt. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!