Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi ideig maradhat bent...

Mennyi ideig maradhat bent egy tampon?

Figyelt kérdés

Nem sűrűn szoktam az első napon tampont használni, de egy nappal korábban jött meg és nem vagyok otthon így csak “vésztampon” volt nálam. 10:40 körül tettem fel. Most érzem hogy szerintem átáztam, de épp főpróbán ülök a ma esti koncertemre és nem tudok kimenni még egy darabig.

Meddig egészséges fent hagyni? A barátnőm azt mondta 3 óránként cserélni kell mert különben vérmérgezest kapok. Erről még nem hallottam csak hogy ilyen 6-7 óra után már nem egészséges bent hagyni.



2019. okt. 20. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
8óra a maximum amennyi ideig fent hagyhatod. De egyébként ha eros verzesed van 4óránként érdemes cserélni.
2019. okt. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
8 óra max, ahogy le is van írva a tájékoztatóban, olvasd majd végig, ha lesz egy kis időd.
2019. okt. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor elvileg ha nem veszem ki 3 óra után attól még nem lesz bajom? Volt már olyan hogy hamarabb levettem , és mivel nem volt megtelve nem volt egy leányálom kihúzni, nyilván.
2019. okt. 20. 14:57
 4/9 A kérdező kommentje:
#2 igen, elolvastam, ha uj márkájú tampont veszek mindig elolvasom, de megijesztett a barátnőm ezzel a 3 órával ... az anyukája ápoló nő, csak azért ...
2019. okt. 20. 14:58
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Nyugodtan kimehetsz cserélni, hiszen ha gyakorizni tudsz főpróba közben, akkor felteszem, nem igazán figyelnek rád. IQ bajnok barátnőt is nyugodtan le lehet cserélni. Ki az, aki háromóránként éjszaka felkel tampont cserélni?

Idejét nem tudom mikor használtam utoljára betétet, hányok a büdös, véres műanyag szagától. Nem is értem hogy tudnak azt használni a mai igényes nők. Sokkal hamarabb elkapsz valami fertőzést attól a bepállott undorító véres műanyagtól, ami folyamatosan érintkezik a bőröddel, mint vérmérgezést a tampontól. 8 óra után ajánlott kicserélni. Napközbem nyilván hamarabb is, amikor érzed, hogy megtelt.

2019. okt. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Éjszakára nekem van, hogy 10-12 órát is bent van. 1-1 nap ha hosszabb ideig bent van nem tragédia, de ha megtelik, akkor muszáj cserélni az atazas miatt.
2019. okt. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Mindig megdöbbenek, amikor szembesülök vele mennyire nincsenek tisztában a lányok/nők a női dolgokkal. Például a barátnőd is... Rajta van a használati utasításon hogy meddig lehet bent, azt kell figyelembe venni. Meg itt az oldalon is olyanokat írnak hogy csak na, már szándékosan meg sem nyitom az ilyen kérdéseket, mert néha köpnyi-nyelni nem tudok a válaszoktól. Például feltesz valaki egy kérdést hogy normális e hogy már 6 napja menstruál, erre jön valaki és teli szájjal ordítja kommentben hogy juj nemnormális mostazonnalorvos mert neki 3 napig szokott tartani.

Vagy volt egyszer egy kérdés, amiben egy tizenéves lány azt kérdezte, hogy lehet e baja tőle ha 14 órán keresztül benne volt a mini tamppon, meg amúgy erős vérzése van. Őőő... ha ez neki erős vérzés, akkor mi a gyenge? Ha meg sem jön? Nyilván remélem magyaráznom sem kell, hogy a legnagyobb tampon se bírja 14 óráig erős vérzéssel...

Komolyan, akkora a sötétség a fejekben hogy borzasztó. Gondolom amikor elkezdtél tampont hsználni elolvastad a használati utasítást. Akkor mi a kérdésed?

2019. okt. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

15:30 körül tudtam először kimenni, (nem egyébként nem lehet kimenni, van olyan hogy van vagy 55 ütem szünet, (ami elég arra hogy megírják egy gyakorin mivel ismerem a zenei anyagot, tudom hol kell belépni) de nem elég arra hogy leszaladjak a táskámhoz, előkeressem a tampont, elmenjek wcbe, kezet mossak, levegyem az előzőt, feltegyem a következőt, majd kézmosás ismét és még vissza is kell szaladni. Így is két darab közötti váltáskor mentem ki és egy fél oldal játszani valót kihagytam :D de nem szóltak érte, csak csúnyán néztek nyilván)

Köszönöm a válaszokat. Ment a zöld kéz.

2019. okt. 20. 16:45
 9/9 A kérdező kommentje:

Megírjak egy gyakorit*

-elnézést a telefonom javított-

2019. okt. 20. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!