Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Én egy 19 éves lány vagyok,...

Én egy 19 éves lány vagyok, lassan fél éve nincs menzeszem, voltam nőgyógyásznál ami azt mutatta, hogy enyhén policisztás a petefészkem valaki ajánlja a fogamzásgátlót esetleg valami hasznos módot ami meghozza a havi vérzést?

Figyelt kérdés
nincsen fájdalmam az alhasamban,teljesen jól érzem magam azt leszámítva,hogy néha durva hangulatingadozásaim vannak amik ebből kifolyólag is vannak :)

2019. okt. 21. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem egy évet maradt ki!

De persze orvoshoz nem mentem.....után megjött folyamatosan.

Viszont nekem is volt mar olyan hogy fel evig nem jott meg , akkor viszont orvoshoz mentem. Es nekem akkor 10 napos gyogyszert irtak fel , tulajdonkeppen mestersegesen jott meg a mensi...

2019. okt. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor lehet nekem is el kéne menni még egyszer nőgyógyászhoz hogy irjon fel erre gyógyszert
2019. okt. 22. 08:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is így kezdődött kb 23 évesen. A doki legyintett és annyit mondott, hogy majd akkor kell ezzel foglalkozni ha gyereket szeretnék. Hittem neki.

Aztán eljött az idő, amikor gyereket szerettünk volna a férjemmel. Kiderült, hogy mivel senki nem foglalkozott ezzel, iszonyatosan nehezen, végül lombikkal estem teherbe.


Amit tanácsolnék és én másképp csináltam volna, ha tudom akkor: 160-180 g-os szénhidrát diéta tartása, de mindenképp jobban odafigyelnék a lassú és gyors felszívódású szénhidrátok arányára és hogy mikor milyet eszek. Emellett a sport nagyon fontos! Enyhe esetben ez is segít, ugyanis a policisztás petefészek kép azt jelenti, hogy néhány tüsző elindult ugyan az érésben, de nem repedtek meg és nem szabadultak ki az ováriumból. Mivel nincs menzeszed, így szinte biztos hogy peteérésed sincs. Ez egy anyagcsere rendellenesség által befolyásolt hormonális változás. Ezért tud segíteni a megfelelő étrend és a sport.

Plusz érdemes nem nőgyógyászt, hanem egy témában jártas endokrinológust keresni, mivel sok esetben a pajzsmirigy hormonok lehetnek a ludasok. A fogamzásgátló tabletta csak tüneti kezelés lenne, mivel egy mesterséges ciklust hoz létre a szervezetedben. Mikor leállnál vele ugyanezek a problémák lennének vagy még erősödhetnek is. Mindenképp endokrinológussal beszélj! És étrend és sport!!

2019. okt. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!