Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől késhet a menstruáció?...

Mitől késhet a menstruáció? Ilyenkor mit kell tenni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy már egy hete nem jött meg és nagyon aggódom mi lehet. Barátommal utoljára talán pont 3 hete voltunk együtt és nagyon odafigyeltünk mint mindig de azóta semmi nem volt köztünk. Eddig is volt hogy késett 5-6 napot, volt hogy korábban jött meg sokkal pl a 22. napra de egy hetet még soha nem késett... Ráadásul most nincs is az az érzésem ami előtte szokott lenni, pl puffadás, vagy hogy nagyon kívánom az édeset. Semmi.

Mi lehet a gond



2019. okt. 26. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Rendszertelen ciklusod van. Igazából ez még nem nagy fokú, 30 napig még jöhet akkor sem kóros. Viszont mindenkinek van egy biológiai ciklusa, és ha úgy érzed,tapasztalod inkább menj el és nezesd meg magad. Utalhat a megváltozott ciklus hormon problémára. Viszont csinálhatsz is tesztet ha netán szoba jöhet még is.
2019. okt. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teszt ? Lehet kellene. Védekeztetek ? Ha igen akkor kicsi az esélye. Van hogy késik nem tudom hány éves vagy 1 hét megesik lehet az oka hirtelen fogyás/hízás/megfázás pl ha antibiotikumot ettél vagy a stressz sem segít ilyenkor (tudom hog ezt nehéz megvalósítani) vagy valami nagyobb trauma a hetekben. A ciklus egyébként 20-40 napig változhat. Ha eléred a 40 napot akkor orvoshoz kell menni és ő tudni fogja miket kell megnézni.

Nyugi igyál sok folyadékot tesztelj egyet ha pedig nem jön meg a 40. nap sem akkor menj orvoshoz.

2019. okt. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mindig szoktunk védekezni, most is védekeztünk. Alapvetően egyébként a 32-33. napra szokott megjönni... Csak az a legfurcsább hogy nincs is meg az az érzésem ami előtte szokott lenni. Bár lehet a sport miatt van...
2019. okt. 26. 22:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy mivel Vedekezzetek.... Óvszer? Vagy csak kihúzza?

De tok mindegy, ha élsz némi életet és késik, akkor alap, hogy az első dolgod a terhességi teszt. Ugyanis semelyik védekezés nem 100%os. Ha negatív, akkor meg lehet nyugodni és megvarni a következő vérzés idejét. Ha az sem jön meg, akkor orvos.

2019. okt. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Óvszerrel szoktunk mér mégis az a legbiztosabb
2019. okt. 27. 13:19
 6/7 A kérdező kommentje:
Ma késik 9 napja, reggel teszteltem negatív lett, előtte sem nagyon gondoltam hogy terhes lennék mert mindig gumival védekezünk (durexel ráadásul extra safe) mi állhat emögött? Rendszertelen étkezés? Heti 4 és fél óra sport? Annyira aggódom...
2019. okt. 28. 23:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahogy írtam 10 napot vagy is a 40. napig szoktak várni utana el kell menni orvoshoz. Ezt nem tudjuk megmondani ciszta, fertőzés, gyulladás stb bármi lehet. El kell menni orvoshoz ha már rendszeres szexuális életet élsz amúgy sem árt.
2019. okt. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!