Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anyukák! Lila csíkok a mellen,...

Anyukák! Lila csíkok a mellen, mi lehet?

Figyelt kérdés
15 hetes terhes vagyok, megjelent az egyik mellemen 1,a másikon két lila vékony csík. Nincs ott megszakadva a bőr, és nem is egyenletes csíkok, van ahol ez a "csík" ketteszakad és az egyiken egy pici anyajegy is van. Nem feltétlen néz ki striának, de egyértelműen érnek sem. Tapasztalt már ilyet valaki?

2019. okt. 28. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, semmi baj nincs ezzel.
2019. okt. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És neked eltűnt?
2019. okt. 28. 11:51
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Stria
2019. okt. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Gondolom fehérbőrű vagy. Elrepedt egy-egy hajszálér a mellnagyobbodás miatt.

Szüléskor nekem a nyakamon repedtek el a hajszálerek. Enyhe kifejezés, mennyire megijedtem, hogy így marad. De szerencsére elmúltak 1-2 héten belül. Te fokozottan ügyelj és ápold a bőröd, mert még nagyon az elején jársz. Mutasd meg a nőgyógyásznak, vagy védődőnek is, biztosan adnak tanácsot.

2019. okt. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4-es köszönöm, kicsit megnyugtattál. Remélem el fog tűnni nekem is, mert nagyon odafigyelek a bőröm ápolására. Sajnos eleve nagyon látszódnak a hasamon és a mellemen a kék erek, csak ezek a lilásak nem "illenek a képbe". Egyébként olyan mintha megnyomta volna a melltartó, de nem tűnik el.
2019. okt. 28. 12:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Az bizony stria lesz. Kezdetben lila, majd gyöngyházfényű fehér. Lesz ott még több is. És el sem tűnik.
2019. okt. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha ilyen, akkor stria.


[link]

2019. okt. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem ilyen. Olyan vékony mintha ér lenne, és nincsen bemélyedés. Csak picit lila
2019. okt. 28. 19:44
 9/11 anonim ***** válasza:

4. vagyok. Alszövegében leírta a kérdező, hogy nincs megrepedve a bőre, hanem vékony lila csík. A stria nem vékony. Elszakadt hajszálér az, ami majd felszívódik. Nekem is volt a hasamon stria, akkor lila vastag csíkok, most fehér. Aki hajlamos rá, az bármit csinálhat, akkor is megjelennek. Ebbe bele kell nyugodnunk, ha gyereket vállalunk. Vannak szerencsések, aki úgy hordja ki a babát, hogy egyetlen egy sem alakul ki.

Amiről a kérdező ír, az ritka, de fel fog szívódni.

2019. okt. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást. Megírom majd, hogy végül mi lett belőle.:)
2019. okt. 29. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!