Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Visszatérő hüvelygyulladás?

Narancs223 kérdése:

Visszatérő hüvelygyulladás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár hónapja vosszatérő hüvelygyulladás/gombával küzdök, voltam dokinál és nem egyszer a macmirror kapszulát írta fel nekem . Kenetet sose vett azt mondta hogy látni hogy hüvelygyulladás, lehet hogy beizzadás,szoros bugyitól bármitől. Kezelések után mindig használtam ph visszaállítót ( gynoflort zöbbször próbáltam, most áttértem a lactofeelre hátha..) na ma megint be vagyok jelentkezve a dokihoz , mert ha vény nélkülit használtam ( canesten kombi, betadine hüvelykúp) az se használt se a vény nélküli. Hallottam a grapefruit cseppeől is de egy üvegcaével megittam már lassan de visszatért a bajom🙁van ebből kiút? Borzalmas.. volt valaki hasonló cipőben? Mi volt a megoldás? Van két gyerkőcöm igaz császárosak lettek de mióta megvan a második gyerek nagyon sűrűn kiújul🙁 még nincs egy éves... Lehet valami a katéterezésnél kaphattam el? Lenne lappangási ideje? Már nem tudok mire gondolni mert elhagytam a tampont az intim mosakodót , illatos wc papírt, baba szappannal fürdöm most a mosószert akarom minden mentesre cserélni, nektek mi jött be? Köszönöm szépen a segítséget!

2019. okt. 29. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is hasonló cipőben járok.

Van egy nagyon fontos dolog amit nekem 2orvos is mondott de sose tartottam be: diéta!

A kezelés alatt nem lehet enni szénhidrátot, csak minimálisat. El se hinnéd hogy egy egyszerű tejeskávéban vagy szendvicsben de a gyümölcsben is mennyi van!

Szóval ilyenkor minimum, de egyébként hónapokig javasolják, Candida diétát kéne tartani.

Emellett válts dokit. Nekem a jelenlegi adott szájon át szedhető gyógyszert, hüvelykrémet, külső kenőcsöt meg utana Micovagot kiegészítőnek. A gyógyszeres kúra 1honap, heti 1 kapszula.

Bugyikat 60fokon mosd, majd vasald át őket.

De mondom a diétát sajnos nem ússzuk meg :(

El magyarázta az orvos hogy miért van ez: a gomba az egyszerű szénhidrátból táplálkozik.

Viszont szerintem vetess kenetet. Ha kell magán orvosnál(bár nekem sztk ban is megcsinálták) vagy menj a bőr és nemibeteg gondozóba, ott is kivizsgálnak.

2019. okt. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, mondta a dokim hogy diétázzak de nem látott gombát és azt mondta hogy hüvely ph visszaállítót használjak meg külsőleg írt krémet.nézzek utána mi irritál, esetleg mosószer vagy ilyesmi. Megnézett ultrahanggal is és mondta hogy látja hogy peteérésem volt de bevérzett , lányos zavaromba nem kérdeztem rá hogy miért lehet? Tegnap nagyon fájt a hasam éreztem hogy valami nem oké
2019. okt. 29. 19:20
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem értem miért mondta nekem hogy minde oké, mikor külsőleg megzavarodok úgy viszket, diétázni kezdek, pedig néztem a cukrom mérem néha nem magas, kenőccsel kenem amit írt pimafucin vagy mi, mondjuk írt egy kenőcsöt amit használjak belsőleg valami tubusos ha nem múlik de mikor megvizsgált azt mondta hogy épp sima szép a hám... 15ezret azt elkért de kenetet nem vett mert hogy nincs gombám....... Megzavarodom lassan, nézek más dokit...
2019. nov. 1. 11:28
 4/4 anonim ***** válasza:
71%
Nekem is anno szájon át szedhető gyógyszert adott a doki, hetente egy gyógyszer egy hónapig, és a férjemnek is kellett szedni. Már nem tudom, mi volt a neve, de vényköteles volt, és nem csak hüvelygombára van, köröm-meg mindenféle gombás fertőzésre is. Azóta (két éve) semmi bajom. A gomba mindenhol megtalálható a szervezetben normál esetben is, csak akkor van baj, ha elszaporodik. A bélrendszerben is sok van, és ha elszaporodott a szervezetben, akkor könnyen visszafertőzi a hüvelyt is (ahol szintén megtalálható normál állapotban is). A hüvelyben a tejsavbaktériumok és a gomba együtt vannak jelen, de ha elszaporodik a gomba, ha az lesz túlsúlyban, akkor van probléma. Ergo azért kell diétázni, hogy a bélrendszerben úgymond kihaljon a gomba, úgy, hogy ne jusson táplálékhoz (szénhidrát). Nekem amúgy a doki azt mondta, nem kell drasztikus szénhidrátmegvonás. De nem is diétáztam, a tabletta segített. Általában mindig alternatív gyógymódokhoz fordulok (gyömbér, grapefruitmagcsepp stb.), de ebben az esetben kellett a gyógyszer.
2019. nov. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!