Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Peteérés ennyire fájdalmas?

Peteérés ennyire fájdalmas?

Figyelt kérdés

Az alhasam szét akar szakadni, kegyetlen. Sokkal jobban kínlódok, mint amikor megvan a menstruációm, és görcsölök. Péntek este kezdődött, nem igaz, hogy nem lesz vége már. :-/ Tud valaki esetleg valami gyógyteát/gyógyhatású készítményt erre javasolni, kinek mi jött be? Fájdalomcsillapítót amíg nem okvetlen szükséges, nem vennék be.

Köszönöm!


2019. nov. 3. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2019. nov. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg lett egy corpus haemorrhagicum cisztád.

Ovuláció után a tüsző helye bevérzik, és utána lesz belőle sárgatest. Néha kicsit a szervezet túllő a célon és egy-egy ilyen vérrel telt tüsző egész nagyra meg tud nőni és fájdalmat okozni. A nőgyógyászati ambulancián a kicsivel középidő után hasfájással jelentkező nők nagy részénél ez a helyzet. Nekem is volt egyszer, valóban nem kellemes, és akár menzeszig is fájdogálhat.

Szedjél rá valami nem szteroid gyulladásgátlót (Cataflam, Algopyrin, Apranax, ha nincs otthon semmi, akkor patikában vegyél valami ibuprofén tartalmú szert vagy Cataflam Dolot, azok vény nélküliek), az gyorsítja a felszívódását.

Ha pár nap alatt kicsit sem javul a helyzet, akkor meg inkább menj el orvoshoz.

2019. nov. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Az, hogy hány éves vagyok, nem gondolnám, hogy befolyásoló adat/tényező volna.

Már a legelső menstruációm óta így vagyok, sokkal jobban megsínylem a peteérést, mint magát a menstruációs görcsöket.

Most, ráadásul jóval előbb jelentkezett az ovum, mert október 19.-én kezdődött a menstruációm (tartott 5 napig), vagyis 10 nap telt el "fájdalommentesen".

2019. nov. 3. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!