Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szétnyílt hasizom terhesség...

Szétnyílt hasizom terhesség után. Van, akinek sikerült visszatornázni?

Figyelt kérdés
Most szembesültem a ténnyel, hogy nyár óta a szülés után azért van még "terheshasam", és nem pusztán kövér pocakom a túlsúlytól, mert szétnyílt a hasizmom. Állítólag ezt csak speciális tornával lehet helyrehozni. Van, akinek ez sikerült? Ha igen, hogy?

2019. nov. 5. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Van. Egészséges ételek, fogyás, jóga.
2019. nov. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt gondolom, az egészséges ételek és a fogyás pusztán nem elég egy ilyen problémához. Ha jóga, azon belül milyen gyakorlat? Azt olvastam valahol, jógázni nem ajánlatos ilyen hassal. Speciális tornagyakorlatra gondoltam, amit kitartóan végezve lehet eredményt elérni. Hogy sikerült-e ez valakinek?
2019. nov. 17. 16:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Spec. torna van rá. Nagyvárosokban RTM vagy LYB tréning néven találod meg. Egy alkalmas, személyre szabott, legalábbis a LYB. A tréner felméri, hogy a nyílás milyen kategóriába tartozik, A, B, C... vagy csak műthető. Az alapján mutatja a feladatokat, mert ami pl. egy ujjnyi nyílással szabad, azt lehet, hogy 4 ujjnyi nyílással tilos. Utána ha javul, tovább segít újabb feladatokkal. Azt is elmondta, hogy ettől nem fogysz, nem is az a cél. Mindennapi dolgokhoz is adott tippeket. Hogyan kell felkelni az ágyból, hogyan kell a csecsemőt kivenni a kiságyból, hogy a hasadnak jó legyen, hogyan sétálj babakocsival. Nekem nem sikerült eredményt elérni, mert nagyon szét van nyílva, de kisebb résnél biztos, hogy hatásos.
2019. nov. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én végül elkezdtem otthon gyakorolni az alábbiak alapján:

[link]

Ezek kvázi légzőgyakorlatok, de eljutottam odáig, hogy már tudok egyszerűbb hasizomgyakorlatokat, lábemelgetést, és mintha kissé ment volna le a hasamból. Legalábbis már nincs annyira "terheshas" kinézete. Ahogy magamnak kitapintottam egy hónapja, két ujjnyi lehetett a távolság, most szerintem már csak egy ujjnyi lehet. Séta közben sokszor csinálom azt, hogy belélegzem hasba, kifújva a levegőt pedig jól behúzom a hasam, mintha felhúznám a köldököm. Szerintem ez sokat segített.

2019. nov. 30. 14:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Gratulálok, ügyes vagy. Kitartást a többi gyakorlathoz. Örülök, hogy neked bevált.
2019. dec. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nekem most ezt a tornat ajanlottak, de teljesen semmilyen torna nem fogja osszezarni sajnos. Ezt el is mondtak az edzok.

Esetleg van valaki akinek endostkoposan osszevarrtak! Vagy ilyen mutetet csak vagassal csinálnak?

2020. febr. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, lehagytam a linket a tornarol:


[link]

2020. febr. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!