Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Más is undorodik attól, hogy...

Más is undorodik attól, hogy használt betétet vagy pelenkát mosson?

Figyelt kérdés

Okéyóvjuk a környezetet, én is azon vagyok. Viszont sok másfélekeppen lehet és teszem is. Zacskót abszolútt nem használok, amit lehet szelektíven gyűjtök, mindenhova majdnem gyalog megyek, nem pazarolok stb. Azoktól a bolti nejlon zacskóktól meg rosszul vagyok, csak ha nagyon muszáj.. Tényleg nagxon fontos, de nem csak a lisemebereknek kellene tenni érte, hanem a gyáraknak, meg nem égetünk szemetet stb



Viszont erre nem lennék képes. Illetve szerintem ami tisztítószert, vizet elhasználunk erre a célre, ugyanakkora az ökológiai lábnyoma. Plusz teljesen higiénikusan ki sem lehet mosni.

Nekem textilpelenkám volt anno, meg nem volt pénzünk betétre, vattát, ruhadarabokat használtam. Biztos, hogy ezen nem fogok spórolni és a sterilitás szerintem nagyon fontos, amit mosással nem tudsz garantálni. Plusz próbáltam sokszor bugyiból kimosni a vért, hát nem igazán sikerül..


A kisgyerek cuccait meg gyomrom se lenne mosni. Bocs, ha valakinek ez megbotránkoztató.


Komolyan, mintha szégyelnem kellene magamat, hogy ilyeneket használok. Visszamegyünk nagyanyáink korába, amikor mekkora dolog volt, hogy feltalálták az eldobható betétet, meg pelenkát.


Intimkelyhet nem fogok használni. Meg megint nem tartom egészségesnek, meg drága is... Plusz gusztustalan számomra és nem tudod a higiéniát garantálni.


2019. nov. 15. 14:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha valamit már teszel a környezetért, az is több, mint ha nem tennél semmit. Ne legyen emiatt lelkiismeret-furdalásod, a legnagyobb környezetvédők se mindenről mondanak le, csak arról, amiről épp kedvük tartja (van, aki a műanyag szívószálon ki van akadva, de dolgozni autóval jár városon belül, meg ott van az a csaj, amelyik nagy környezetvédő, de van vagy hat gyereke...) Én is szelektíven gyűjtök, kerülöm a nejlonzacskót, tömegközlekedek, kevés húst eszem, intimkelyhet használok, de betétet én se mosnék (szerintem ki se jön a vér rendesen, ha nem tudod azonnal kimosni, ami meg egy melóhelyi mosdóban gáz lenne).
2019. nov. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
aki igazán hardcore-ban nyomja, az egyébként wc-papír helyett is kendőket használ, de szerintem azt kifertőtleníteni a használatok között környezetrombolóbb, mint a papír...
2019. nov. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Amúgy szerintem ez f szság. Hát kimosod a sz@ros pelenkát, meg a véres betétet? Az mennyi víz? Mennyi energia? És mit mosol bele a lefolyóba... na...

Persze az sem jó, ha kidobod, nyilván az is szennyezi a környezetet. Aki annyira hardcore környezetvédő, az nem szül, és mikor menstruál egész nap az üres kádban áll, aztán egyszer megfürdik... vagy én nem is tudom... komolyan...


Ennek a környezetvédősdinek már... jóval ezelőtt neki kellett volna állnia az emberiségnek.

2019. nov. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek, főleg az intim kehely miatti parádat. A nap nagy részében (enyhén retkes) nyilvános wc-be járok, el sem tudom képzelni, hogy ott hogyan tudnám pl kitisztítani. Talán a mosdóban, ahol mások kezet mosnak? Ennyi erővel a használt tamponomat, betétemet is oda hajíthatnám.
2019. nov. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Hát igen, igazatok van. Nem szabad átesni a ló túlsó oldalára. Bizonyos egyszer használatos dolgokra igenis szükség van! Én max. egy nejlon zacskót vagyok hajlandó kimosni azért, hogy újra használhassam.

Egy egyszer használható pelenkának a nedvesség megkötő képessége is sokkal jobb, mint a textilnek volt. Ha még most is csak textil pelenka létezne, azt megsínylené a baba bőre, az anya drága ideje, a család mosógépe...

2019. nov. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%

Én a másik oldalról jövök.

Van néhány mosható betétem, és nem tartom undorítónak. Kicsit kinyomkodom hideg vízzel, majd a többi dolgommal kimosom amikor rá kerül a sor. Nem kerül intimebb helyre, mint egy bugyi, azt sem sokan mossák külön.

A kehely pedig számomra kénnyelmes, bár én naponta fertőtlenítem forralással, csak egy kicsivel körülményesebb, mint a tampon.

Viszont szerintem emiatt senki ne érezze kevesebbnek vagy többnek magát, pláne, ha így is teszel a környezetedért. Bevallom, nekem a kényelem, illetve a viszketés elkerülése mellett a környezetvédelem csak harmadlagos volt, és biztos vagyok benne, hogy én sem használnám, ha ellenérzésem lenne az ilyesmivel.

2019. nov. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Csak a bugyi nem tocsog a vértől általában :D na mindegy
2019. nov. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Miről beszélsz? Van menstruációs bugyi, meg mosható betét, mint a mosható pelenka.
2019. nov. 15. 20:22
 9/17 A kérdező kommentje:
Férfi vagy? De mindegy
2019. nov. 15. 20:23
 10/17 anonim ***** válasza:
Jobb így is megoldani nappalra eldobható betét és éjszakára meg textil pelenka, így nappalra meg marad a női dologra sokáig az eldobható betét.
2019. nov. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!