Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intubálnak nőgyógyászati...

Intubálnak nőgyógyászati műtétnél? Részletesen lent.

Figyelt kérdés

9 éve volt egy P3-as rákszűrés eredmény miatti kolposzkopos műtétem, ahol kivágták azt a területet, ahol az elváltozott sejtek voltak. Ez egy 20 perces "kis műtét" volt, de nem mondták és akkor nem is jutott eszembe megkérdezni, hogy ilyenkor intubálnak-e.

Volt valakinek ilyen műtétje és tud választ adni a kérdésemre?

Köszönöm!


2019. nov. 16. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha elküldtek altatóorvoshoz akkor igen intubálnak. Ha nem küldtek el akkor valszeg kis műtèt ahol nem intubálnak.


Az intubáláshoz csomó vizsgálatra élküldenek vèrvètel, rötgen stbstb ezeket az eredmènyeket nèzi meg az altatóorvos ès ad papírt arról, hogy altathatnak tehát intubàlhatnak.

2019. nov. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Küldtek altatóorvosnal akkor, de ő ilyen alap adatokat kérdezett, hogy milyen magad vagyok, hány kiló, talán vernyomast mert, kérdezte, hogy van-e gyógyszerallergiam. De nem küldött se EKG-ra se semmi más vizsgálatra.

Au altatás előtt is közvetlen annyira emlékszem, hogy mielőtt filmszakadas lett volna, valami nagyon marta a torkom. És ebből a maró érzesbol indult el a fejemben a gondolat, hogy mi van, ha akkor dugtak le azt a cuccot (tubust talan) a torkomon és még éreztem. De mikor felkeltem, nem fájt a torkom, sem a nyelés nem volt kellemetlen, szóval nem tudom. Azt tudom annyit mondtak, ez "Csak egy kis műtét lesz".

2019. nov. 16. 17:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
20 perces kisműtétnél nem intubálnak.
2019. nov. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a conisatiót laryngealis maszkos narkózisban csinálják, nem intubálnak. Az annál is kisebb műtétek (pl. terhességmegszakítás, méhkaparás) rövid vénás altatásban történik, ott sincs intubáció. A hasi műtéteket és a laparoszkópos műtéteket csináljuk intubációs narkózisban.
2019. nov. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nálam vénásan adtak valami szert, nem gázzal altattak. Köszönöm a sok hasznos választ!
2019. nov. 17. 02:06
 6/6 Sssaszem ***** válasza:
Mikortól, kb hány perces műtéttől nem intubálnak, kb mikortól kell intubálni a műtét alatt? Nem vagyok tisztában ezekkel.
2021. nov. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!