Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális ez menstruáció alatt?

Normális ez menstruáció alatt?

Figyelt kérdés
Ma megjött a menstruációm, kezdetben a hasam görcsölt és most 1 órája csak a hasam alatt a méhem görcsöl. ilyen még soha nem volt nekem, mindig a hasam görcsölt, most meg a hasam alatt a méhem ami néha a lábaimba hátamba is sugárzik. Gyógyszer sem veszi ki teljesen. Normális ez ?
2019. nov. 16. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, normális. Az eltérést sokminden okozhatja, pl. vitamin/ásványianyag hiány, enyhe fertőzés/betegség, hormon többlet, idegi gyengeség/kimerültség stb...


Ha többször is ingadozik a menstruációd lezajlása, akkor keress fel egy nőgyógyászt. De ha fiatal vagy, nemrég kezdtél szexuális életet, az is okozhatja ezt.


A gyógyszerek is különböző hatóanyaggal és felszívódási idővel/hellyel rendelkeznek, és nem minden típusú fájdalmat tudnak enyhíteni, mert különböző idegek másképp reagálnak. Ezt nem tudom szépen megfogalmazni. A lényeg az, hogy az orvostudomány se tudja sokmindenre az okot, csak azt, hogy hogyan kell elfedni.

Tehát az is lehet, hogy a gyógyszer most nem úgy hatott, ahogy szokott, ugyanúgy a fentiek is befolyásolhatják.

2019. nov. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Minden ciklus más. Nekem van hogy a hátam fáj, a derekam, van amikor az izületeim. Ne ijedj meg!
2019. nov. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A méhedben van egy seb. Persze, hogy fáj!
2019. nov. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó, te mégis mi a jó büdös francról beszélsz? :-O

Nem is tudtam, hogy a menstruáció az seb, pedig jó pár évtizede megvan nekem is.

Legalább hülyeségeket ne írjál már!

2019. nov. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó: a hozzászólásod egyrészt műveletlen, másrészt sértő. Jelentettelek.


Miért seb? Mert leválik a méh belső faláról a méhnyálkahártya. A helyén egy belső seb marad, ami vérzik. Mintha a kezedről lehúznád a bőrt.

2019. nov. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Leegyszerűsítve igaza van! A méh funkcionális rétegén több órás érgörcs után vérellàtási zavar alakul ki ami miatt elhalások jönnek létre az erekben ès a nyàlkahàrtyán! Így válik le a méhed funkcionális rétege. Ezért olyan baromi fájdalmas néha.... :D
2019. dec. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!