Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van valakinek tapasztalata ezzel?

Van valakinek tapasztalata ezzel?

Figyelt kérdés

Elektromos késes/ultrahangos méhszáj konizációról lenne szó. Májusban volt egy méhszájseb fagyasztásom, de azóta se gyógyult be egy részen. És azt mondta az orvos, hogy valószínűleg a seb miatt olyan a méhszájam, mintha már szültem volna egy-két gyereket. Szerinte valahonnan a szövet mélyebb rétegéből jöhet ez a "seb", amire a megoldás az lenne, ha kiszednék azt a részt. Vett le ugye mintát a rákszűréshez, és azt mondta, hogyha jó lesz az eredménye, akkor a konizáció nem sürgős, de előbb-utóbb meg kellene csinálni. Ha meg rossz az eredmény, gondolom akkor sürgős..

Megijedtem, tartok tőle, hogy egyrészt rák, másrészt meg ha nem az, akkor is félek a műtéttől. Főleg, mivel altatásban (bódításban) csinálják. Illetve magánban voltam a nőgyógyásznál, 65 000 Ft lenne a konizáció.

Van valakinek bármilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Köszönöm!

23/L



2019. nov. 28. 08:02
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
31%
Igen van. Keress meg egy orvost, sürgősen. A nagyanyám így halt meg rákban.
2019. nov. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Tegnap voltam az orvosnál, akkor vette le a mintát, pár hét, mire meglesz az eredmény.

Addig nem tudja megcsinálni a konizációt.

De arra lennék kíváncsi, hogy milyen tapasztalatai vannak azoknak, akik átmentek már ezen.

2019. nov. 28. 09:46
 3/36 anonim ***** válasza:
82%
Ne mértem miért félsz az altatástól vagyis a bódítástól?? Inkább kibírnád hogy a hüvelyedet szétszurkálják érzéstelenítővel?
2019. nov. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Igen, sokkal inkább választanám, hogy helyi érzéstelenítésben csinálják.
2019. nov. 28. 09:55
 5/36 anonim ***** válasza:
Miért?
2019. nov. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Mert szeretek a tudatomnál lenni, miközben történik velem valami..

De kérlek, akinek van tapasztalata, írja le őket. Köszönöm.

2019. nov. 28. 10:02
 7/36 anonim ***** válasza:

A mehszajsebet csak akkor kell kezelni, ha:

1. A rákszűrés én kóros eltérés van.

2. Panaszt okoz (kontakt vérzés szexnél vagy állandó, bő huvelyfolyas, gyakori fertőzésnek)


Egyéb esetben nem kell sem fagyasztani, sem konizalni.

2019. nov. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Az orvos szerint muszáj volt a fagyasztás, nagyon csúnya volt.

És sajnos csak egy része gyógyult be utána, ezért tartja fontosnak a konizációt. Persze nyilván függ attól, hogy milyen lesz a citológia eredménye.

De aggódok.

2019. nov. 28. 12:27
 9/36 anonim ***** válasza:
Tok mindegy, hogy csúnya vagy sem. Ha a rákszűrés rendben van és nincs panaszod, nem kell piszkálni. Tejsavas készítményt lehet használni, az jótékony hatású.
2019. nov. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Hát a rákszűrés eredménye néhány hét múlva lesz meg. Tartok tőle, hogy rossz lesz.
2019. nov. 28. 12:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!