Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez azt jelenti hogy nem múlt...

Ez azt jelenti hogy nem múlt el a Candida? Sos!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb nyár óta hol elő tűnő hol elmúló problémám volt, majd ősszel voltam orvosnál(tudom előbb kellett volna de mindig volt idő hogy elmúlt..)


Első leletből kiderült hogy vegyes baktérium van bennem erre kaptam gyógyszert, enyhült a dolog de miután a párommal ismét együtt voltunk minden rosszabb lett.

A 2. kenetvételt már bővebb kitenyésztésre küldte a doki ebből kiderült hogy Candida alb. van nekem.


Felírt fluconazol tablettát, pevaryl kúpot és krémet, mindent a leírások szerint felhasználtam és a párom is.

A kúpot sose tudtam olyan durván nyomni de mindig annyira mélyre tettem ahogy tudtam. A kezelés alatt jól voltam de a vége fele ismét előjött a viszkető, hüvely elejei érzékeny égő érzés, (felnyúltam tiszta kézzel hogy ellenőrizzem és utána ismét előtört a viszketés).


Baromira elvagyok keseredve így is hetek óta nem voltunk emiatt együtt.

Ez azt jelenti hogy nem gyógyított meg a szer? Valaki azt mondta hogy lehet hogy túl erősek és azok okoztak egy utólagos irritációt és várjak pár napot hogy ez lecsengjen de attól tartok hogy inkább az van hogy nem ment ki belőlem. Ráadásul neten itt olvasok rémtörténeteket hogy pl. valaki 3 éve küzd ezzel és akkor pl az 3 éve nem szexel a párjával?? Ha van itt olyan aki komoly kapcsolatban küzd/küzdött ilyennel mennyi idő után tudtak együtt lenni? És ha pl. óvszerrel vagyunk együtt az mennyire oké?


Mindenképp visszamegyek az orvoshoz, mert ettől is félek hogy mivan ha a 2. eredmény most meg a baktériumot nem mutatta ki és az is van bennem..

+ Hozzátenném hogy nuvaring gyűrűt használok 1 éve, ez a kezelés alatt is bent volt de az orvos azt mondta ez nem befolyásol semmit. Azt tudom hogy hajlamosíthatnak ezek gombára, de inkább el kellene hagyni?


Köszi előre is.


24L


2019. nov. 28. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Au nuvaring

..hat nekem sose mult el a viszketés nem vagy érzékeny az anyagára?

2019. nov. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos a hormonális fogamzásgátlók, pláne a hüvelyi, hajlamosítanak az irritációra.

Elsősorban próbálj meg ph helyreállítót használni. Az Idelyn tablettát tudom ajánlani első körben, utána érdemes még két hónapig használni valamilyen hüvelyi probiotikumot, mint pl a Gynophilus.

Ha ezek után is visszatér, akkor lehet érdemes lenne másfajta fogamzásgátlási módszeren elgondolkodnod.

2019. nov. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!