Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Állandó, ciklus előtt jelentke...

Állandó, ciklus előtt jelentkező mellfájdalom?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, 11 éves korom óta menstruálok, ezalatt az idő alatt hol rendszeres volt a ciklusom (pár hónap erejéig), hol rendszertelen. Fogamzásgátlót már több éve nem szedek. Mikor szedtem, az sem tartott fél évnél tovább a mellékhatások miatt (stressz, megnövekedett étvágy,stb.)Már több éve mielőtt megjönne, megduzzad és érzékennyé válik a mellem, mellbimbóm. Van mikor kevésbé, van mikor nagyon érzékeny. Általában 1-1,5-2 héttel már a menzesz előtt érzem ezt, leginkább csak nyomásra érzékenyek oldalt, nagyritkán érzem csak hogy a melltartó kényelmetlen lenne. Miután elmúlik, szintén 1,1-5 hétre rá már jelentkezik is az érzékenység.

Múlt hónapban havi után annyira érzékenyek lettek hogy már borogatnom kellett őket, alapból a melltartó nem zavarta, de ha a táskát a vállamra vettem, vagy ha az oldalamon/hasamon aludtam fájtak. Csomót éreztem mindkét mellemben, de lehet csak a mirigyek duzzadtak meg így elmentem a háziorvosomhoz aki nem vizsgált meg, kaptam beutalót mammográfiára ahol UH-t kellett volna csinálniuk. Azonban oda csak februárra kaptam időpontot. Így hát elmentem magán úton mell uh-ra. Keddre kaptam időpontot, hétfőn (4 nappal korábban a vártnál megjött a havim) kedden elvégezték az uh-t. Az orvos nem látott semmit, szerinte szép mirigyesek a melleim, nem látja a mirigyeket megduzzadva. Alaposan megvizsgált, hónalj, kulcscsontnál is megnézett. Próbáltam megnyugodni, mivel nem talált cisztát. Ahogy teltek a napok úgy el is múlt a fájdalom. (általában a havi 3-4. napján szokott teljesen elmúlni az érzékenység)

Most, 1 hétre rá hogy elmúlt újra kezdem érzeni az érzékenységet, a bal mellemben jobban, ha nincs rajtam melltartó nyomásra is kevésbé fájnak. Most nem olyan rossz mint múlt hónapban (annyira mint akkor még nem fájtak), de félek hogy újra ez lesz. Pedig már otthon sem hordok melltartót, masszírozom őket esténként, próbálok arra is ügyelni hogy ne aludjak hason, inkább háton vagy az oldalamon.

A kérdésem az lenne, hogy ez szokványos ? Vannak még itt olyan nők, akik ilyen hosszú ideig érzékelik a mell érzékenységét a menstruációjuk előtt? Aggódnom kellene ? Ha be lettek volna gyulladva a mirigyek, akkor az UH-n látszódott volna, nem ? Hormonális problémám lehet ? Eléggé parás vagyok, és nagyon aggódom hogy más áll a háttérben, hiába voltam vizsgálaton. :/

( Még megjegyezném, hogy az utóbbi 2-3 hónapban rendszertelen volt ismét a ciklusom, 2x is másfél hetet késett, voltam a mell uh előtt 2 héttel az éves nőgyógyászati vizsgálaton ahol ajánlottak fogamzásgátlót, de nem szeretnék szedni. Ott a citológiai vizsgálatom negatív lett. )


Minden választ előre is köszönök!:)



2019. dec. 2. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez neked sokkal tovább tart a megszokottnál. Mindenképpen említsd meg a nőgyógyászodnak. A fogamzásgátló megoldja az ilyen panaszokat, de azért nem árt egy kivizsgálás.
2019. dec. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindnekinél más. Tehát lehet valakinek szokványos.

Nekem kb csak a menstruáció első napján és az után még 5 napig nem fáj a mellem, egyébként folyton. Szedek fogamzásgátlót, az 1-2 évig megszüntette a fájdalmat teljesen, de kb 5 éve újra van gyógyszer mellett is.


Voltam vele orvosnál többször is. Csak akkor figyelt a dologra, amikor már abban az időszakban mentem,a mikor marhára fájt, akkor fogdosta jobban, nyilván kemyénebbnek,duzzadtabbnak érezte.

Akkor mondta, hogy manjek vissza x idő múlva, de persze nem volt semmi gond, csak nekem rossz mert nagyon fájnak, pedig alig van mellem.



Menj el orvoshoz, mondd el neki megint ezeket. Ezzel nem veszítesz semmit.

2019. dec. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy munka miatt nem érem el a haziorvost csak ha szabadnapot veszek ki. Mast meg nem mond, mint elkuld mammora, amire hiaba van beutalom 3 honapot varok :/ ezert is mentem el magan uton, mert nem akartam addig aggodni. Viszont minden honapban en sem szeretnek 12 ezret kiadni uh-ra es 8-at nogyogyaszhoz, mert sajnos sztk alapon nagyon lassan megy minden. Voltam meg evekkel ezelott nogyogyasznal, kivizsgalason, mert mar zavart hogy hol honapokig rendesen max 1 vagy 2 nap csúszással jon meg, utana ossze-vissza. Ott volt hasi ultrahang de csak ugymond a menstruációs ver lerakodasat lattak, h lassan urul vagy mit magyaraztak, es csak ott is fogamzasgatlot ajanlottak. Holott mondtam hogy nem szeretnek szedni :/ vervetel is volt de nem mutatott semmit.

Aggódom, bar a fajdalmon kivul mast nem tapasztalok a melleimen, mindketto megduzzad de nem piros vagy hasonlo. Neha belenyilal egy kissebb fajdalom de nem olyan erosen.

Bocsanat hogy ekezet nelkul, csak rohanofelben vagyok :)

2019. dec. 2. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!