Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit jelent ez a citológiai...

Mit jelent ez a citológiai eredmenyen?

Figyelt kérdés

Megkaptam a rakszűrés eredményét.

Kenet minősége:

Megfelelő:

-cytolysis/antolysis

-zavaró mertékű vér

-elégtelenül fixált


Kenet általános ertekelése:

Negatív rákmegelőző állapota, daganatra


Javaslat: ismétlés klinikai megítélés szerint


Azt látom hogy negatív lett, meg a doki írta is emailba, csak mégsem értem teljesen hogy mi mit jelent



#nőgyógyászat #citológia #mehnyakrák szürés
2019. dec. 10. 19:05
 1/9 A kérdező kommentje:
Tudom nem vagytok orvosok, de hatha okosabbak vagytok mint én😊
2019. dec. 10. 19:07
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Nekem pont ugyanez volt. De én megelégedtem azzal hogy negatív végül.
2019. dec. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is olyasmi jött vissza, hogy zavaró mennyiségű vér, de utána észleltem én is, hogy eléggé vérzett a méhszájseb miatt. Neked nincs méhszájsebed?
2019. dec. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na erre nem is gondoltam de van mehszájsebem, akkor valószínűleg ettől lett ilyen az eredmény.

A sebre kaptam kúpot meg kenőcsöt.

2019. dec. 10. 20:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha a kenetvétel megfelelő,akkor méhszájseb nélkül is van egy kis vérzés,hiszen a mintát lekaparják egy kis kefével a nyálkahártyáról. Ha viszont az orvos túlzásba viszi,akkor a vérzés erősebb lehet és ez zavarja a minta értékelését,mint ahogyan a nem megfelelő fixálás is.Ho, csinálták a vizsgálatot? Mert ez alapján az eredmény alapján elég felületesen jártak el?!
2019. dec. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem a kenetvétel előtt nem volt vérzésem, utána viszont a tisztasági betét is átázott hazáig (bocsi). :\ Nekem se jött vissza kóros lelet, de azért az nekem sem tetszik, hogy zavaró dolgok voltak a kenetben. Amúgy az én orvosom hogy jó hírű doki, nem hiszem, hogy ne csinálná jól a dolgát.

Kérdező, neked mennyi idő után kell visszamenni? Engem hasonló eredménnyel 3 hónap utánra visszarendelt, aztán 3 hónap múlva ismét.

2019. dec. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

E-mailbe kaptam meg az eredményt és a doki nem írta, hogy vissza kell mennem. :/ Csak annyit hogy 1 év múlva kell mennem ha nincs semmi panaszom. Meg kifejtette hogy mit jelent a negatív eredmégy, hogy nem talaltak rákos sejtet vagy arra utaló sejtet stb.

Egyébként magán doki.

2019. dec. 10. 21:14
 8/9 anonim ***** válasza:
A cytolisis és az antolysis azt jelenti,hogy a nem megfelelő fixálás miatt szétestek a sejtek. És ez bizony amiatt van,hogy nem kezelték rendesen a kenetet. Bizonyos fokú vérzés lehet normál esetben is a mintavétel után,de ha ez túl sok,akkor az is zavarja a vizsgálatot. De az orvosod nem látott egyéb okot arra,hogy meg kelljen ismételni a vizsgálatot.
2019. dec. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 rizsaa válasza:
Fajt a minta vétel ?? Olyasmi mint a cito???
2022. szept. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!