Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek ciszta után terhess...

Petefészek ciszta után terhesség? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Petefészkembe találtak egy cisztát, több hónapnyi várakozás után sem mult el..November végi kontrollon 5,5 centi volt... Január 23.-án műtenek a SOTÉN.. Nagyon félek.. Annyi hülyeséget olvastam már.. hogy utána az a petefészek használhatatlan lesz... Meg hogy lehet el kell távolitani a petefészket utána..(ahol van a ciszta) illetve hogy lehet hogy tropára teszi mind a kettő pezefészket.... TAPASZTALATOKAT VÁROK... Lehet cisztaműtét után teherbeesni? Vagy minden esetbe kiszedik a méhet? Nagyon nagyon félek! (Laporoszkopiával műtenek) VOLT VALAKINEK HASONLÓ?

2019. dec. 13. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne olvass össze minden hülyeséget mert ez lesz a vége. Szétparázod az agyadat a felnagyított semmin.
2019. dec. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Lehet cisztaműtét után teherbeesni?


Igen.


Vagy minden esetbe kiszedik a méhet?

A méhnek semmi köze a fent említett problémához. Nem szedik ki.



Laporoszkopiával műtenek

:D, Majd akkor félj, ha laparotómiával műtenek.



Biológia 7-8.ik osztály.

Nagyan nagy gondok vannak a nők anatómiai ismereteivel.

2019. dec. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Egy ciszta nem ciszta..

Túl sok hülyeséget olvastál, fejezd be!

2019. dec. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon megvagyok ijedve mivan ha eltávolitják a petefészket vele? :/
2019. dec. 13. 20:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A nőknek általában két petefészkük van. Ha egyet kivesznek, marad még egy.

SOTE 2000 óta nincs, Semmelweis Egyetem van.

Lehet cisztaműtét után teherbe esni. Miért ne lehetne?

Ne írd le többször, hogy "nagyon félek" nem lesz tőle jobb.

2019. dec. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
...és endometriózis műtét után lehet teherbe esni? Ott is lehetnek csokoládéciszták.
2019. dec. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.. Tudom hogy kettő petefészke van minden nőnek.. Csal ha egyel kevesebb marad ergo csak egy .. akkor alapból 50% al csökken a teherbeesés.... Ugyhogy ez nem poén
2019. dec. 14. 00:06
 8/8 anonim válasza:
Szia. 18 évesen 2001-ben 2 hónapig nem vettek észre egy cisztát az orvosok. 180x90 mm-es volt. Nekem ugyan rendes vágásom van,nagyon nagy volt. Sajnos el kellett távolítani vele a jobb oldali petefészkemet. 2006-ban született az első gyermekem :) 2018-ban a második :) És nem, nem voltam hátrányos helyzetben, direkt nagy a korkülönbség. Szóval ez csak 1 példa. Nehezebben jöttek mert kb 1-1 év volt sikertelen, de vannak :)
2019. dec. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!