Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HPV oltás ellenére, lehetek...

HPV oltás ellenére, lehetek HPV fertőzött, vagy ez valami más?

Figyelt kérdés
5 éve oltattam be magam egy P3-as citologia után HPV oltással Silgardal, mert az akkori orvosom halálra ijesztett, hogy rákmegelőző állapotban vagyok. Azóta minden évben P2 citologiám volt. Viszont idén szeptemberben az éves rákszűrésem 5 év után ismét P3 lett. Nemi életet nem élek 2 éve, mert nem volt párkapcsolatom. Fogamzásgatlót szedek már évek óta. Azt írták a leletre HPV és kérdőjel. Az orvosom is tudja hogy annó beoltattam magam. Semmi panaszom nem volt, így októberben, Isoprosine 500 mg vírusölő immunerősítőt írt, napi 2X3 tablettát kúraszerűen. Szedem januárig, akkor rákszűrés ismétlés. Mi történik ha újra P3 lesz? Egyáltalán mitől lehet P3? Biztos nem HPV fertőzés miatt. Rákra gondoljak ismét? Nagyon izgulok....

2019. dec. 22. 17:07
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A HPV oltás nem véd minden típus ellen és a leghatásosabb a szexuális élett megkezdése előtt beadatni.

Egyébként P3 lehet HPV nélkül is. Nem kell rákra gondolni, mivel a P3 nem rák. Fertőzés vagy gyulladás lesz ez...

2019. dec. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!