Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A citologia szerint HPV-m van...

A citologia szerint HPV-m van kinek milyen tanácsa van?

Figyelt kérdés

Citologia szerint HPV-m van félek még sose volt és jan. 10-én lesz meg az eredmény amit le vettek HPV tesztre és utána fogom meg tudni hogy hogyan tovább. Félek hogy ez most mit jelent és műtét lesz, vagy mi lesz velem és hogy meg úszom gyógyszeres kezeléssel vagy ilyenkor mi van?


28éves lány vagyok.



2019. dec. 24. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
HPV-je szinte minden embernek van. Csak a legtöbbnél nem okoz tüneteket. Ne engedd magadat az orvosok által rászedni! Millió féle oltás van amit el akarnak adni! Ne gyere most azzal, hogy neked nem kell fizetni érte, mert a társadalombiztosító fizeti!
2019. dec. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pozitív lett a HPV-m a citologiámban és azt tovább küldtek kivizsgálásra.

És félek hogy most mi lesz velem.

2019. dec. 24. 16:16
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Van valami tüneted, kellemetlenséged a citológiai leleten kívül?
2019. dec. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#1 Ki bántott? Sírd ki magad. Az oltásmegelőzésre van, most már felesleges lenne beadni. Nem nyújt 100%-os védelmet azt hiszem. én azért be vagyok oltva, semmi bajom nem lett tőle. És ingyen volt. :)

A HPV elég veszélyes, méhnyakrákot okozhat. Szerencsére 100%-ban gyógyítható, ha időben elkapták. Nem biztos, hogy kell műtét, lehet anélkül is rendben leszel. Viszont inkább műtsenek meg, minthogy komolyabb bajod legyen. De csak az orvosok fogják tudni ezt megmondani, a vizsgálatok eredményeivel a kezükben.

2019. dec. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez még nem jelent semmit. Majd a citológia fogja megmondani, hogy hogy állnak a sejtek.
2019. dec. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Citológiánál csak HPV gyanú van.Bár a nőgyógyászom szerint,ha a gyanú felmerül,akkor szinte biztos,hogy ott van a HPV.Nekem egy gyengébb típus volt.Annyit mondott a dokim,hogy kicsit erősítsem az immunrendszerem.A következő szűrés már nem mutatott HPV-t.
2019. dec. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogyha a rákszűrés azt mondja, hogy gyanús, akkor meg is található benne a HPV. Nekem kétszer is visszajött, hogy HPV gyanús a kenetem, mindkétszer elvégezettem utána a HPV szűrést és lám, egyszer sem lett pozitív.
2019. dec. 25. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"mindkétszer elvégezettem utána a HPV szűrést"


Ugye tudod, hogy a HPV szűrés csak akkor ad valid eredményt, ha az utolsó kenetvetel óta eltelt minimum 3 hónap?

Azaz ha levették a cytologia, és te rögtön a pozitív eredménynél, 2-3 hét után mentél szűrésre, akkor az szart sem ér?

2019. dec. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves, hogy azt gondolod, hogy a nőgyógyászom ennyire sügér. :D Természetesen megvártuk utána a 3 hónapot, júniusban volt a rákszűrés és októberben a HPV szűrés. Mindkétszer így jártam el, megvolt a 3 hónap.
2019. dec. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2020. jan. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!