Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyűlölöm a havibajt és az azt...

Gyűlölöm a havibajt és az azt megelőző napokat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, tudom mi miért és hogy működik a testemben de mégis utálom ezeket a napokat. Már előttr másfél/két héttel elkezdődik a pms. Lehangolt leszek, nem tudok koncentrálni, minden is idegesít. Autóba nem is ülök mert egyszerűen koncentrálni sem tudok. Az összes energiám arra megy el hogy megpróbálok egy normális állapotot fenntartani. Legszívesebben kivonnám magam a forgalomból arra az időszakra de ezt nyilván nem tehetem meg illetve másokkal se szeretnék bunkó lenni vagy megbántani őket. Ez megy is de ha stresszhelyzetbe kerülök ilyenkor akkor legszívesebben menekülnék. Szószerint nehezebbek a napok ilyenkor.

2019. dec. 27. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
MagneB6, sport.
2019. dec. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Hát az elég szar, hogy az év felét így töltöd el. Belekezdhetnél valami sportba (ha űzöd, akkor csináld keményebben), az segít, hidd el :) Szedj vitaminokat, cinket, vasat, mindent :D
2019. dec. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Nekem ez utána szokott lenni 1 hétig. Ilyenkor nagy mennyiségű csokoládé magneb6 szoktam magamnál tartani. Lehet nem normalis de vegyél egy párnát vagy valamit amit lehet ütni van egy bokszkesztyűm de párnánál nem kell és üsd. Nagyon jól vezeti a feszültséget. Ezen felül segít ha jól kisírod magad en ilyenkor minden apróságon elpattanok szóval praktikus előre kisírja magát az ember utána jól levezeted valami mozgással.
2019. dec. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Ez felfogás kérdése. Mivel nő vagyok, tudom miről beszélsz. Nekem előtte egy hétig pokol,majd amikor meg jön akkor is. Viszont ha úgy fogod fel,hogy bármennyire is"szar" ez egy természetes folyamat,erre szüksége van minden egészséges nőnek. Így tudod , hogy minden rendben van a testeddel ,a hormonjaiddal. Ha ezt így fogod fel,nem visel meg annyira
2019. dec. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Szedj fogamzásgátlót, attól kevesebb a vér mennyisége és kevésbé fog fájni/görcsölni stb.
2019. dec. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Én gyógynövényes készítményeket használok, sokfélét lehet kapni. Valeriana, citromfű, komló, b6, ilyenek szoktak bennük lenni. A Remotiv is hatott, illetve a dr. Chen valeriána tabletta. De teakeveréket is használtam már, a Herbária hangulatjavító gyógyteája nem finom, de hatásos. Csodát nem tesz, nyilván nem üt ki, de azért segít. Már csak abban is, hogy az ember jobban aludjon.
2019. dec. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

Hát, túl sok mindent nem tudsz tenni, csak a felfogásodon változtatni... Tudom miről beszélsz, én is voltam így ezzel, de nekem sikerült ezt az érzést/hozzáállást magam mögött hagyni. Nekem azután sikerült, miután el tudtam fogadni, h ez a női lét vele járója, és ilyenkor is ugyanúgy lehet teljes értékű életet élni. Ebben sokat segített az első szexuális élményem a havim alatt. Onnantól kezdve pedig, h tudtam, h semmiben nem kell, h gátoljon a mensim, teljesen pozitívan kezdtem állni a dologhoz. Nem stresszeltem, idegeskedtem miatta. Ha néha kicsit feszült is vagyok, azt simán kordában tudom tartani, mármint, h ne másokra vetítsem ki. De feszültség levezetés gyanánt gyakran masztizok ilyenkor és/vagy nap végén megiszok 1-2 pohár vörös bort. Ha pedig valamiért nagyon besokallok, akkor a mensim idejére veszek ki szabit, és próbálok magamra összpontosítani, relaxálni, és nyugodt körülmények között vérezgetni.. :/ Bár ilyen azért ritkán van, mivel meglepően jól viselem a dolgot, viszont, ha téged nagyon megvisel, akkor talán hasznos lehet!

32/n

2019. dec. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%

Külföldön egyre elterjedtebb az a gyakorlat, hogy olyan típusú fogamzásgátló tablettát írnak fel, amit folyamatosan lehet szedni, így nem menstruálsz. Sajnos itthon nagyon él még az a felfogás szakmai körökben, hogy az az 1 hét megvonásos vérzés "kell", mert "csak".

Vedd nyakadba a várost, éskeress olyan fiatal, vagy pl. angliai gyakorlattal rendelkező dokit, aki nem ódzkodik, és felír ilyen jellegű készítményt.

2019. dec. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó válaszolónak!

Az itthon kiváltott fogamzásgátlót is lehet szedni folyamatosan megállás nélkül. Nem egy ismerősöm csinálja így, szinte már évek óta nincs vérzésük. Ehhez nem kell kimenni külföldre/külföldi orvost keresni.

2019. dec. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
Én ma rákiabáltam az evőeszközökre mosogatás közben.
2019. dec. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!