Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan kell kiszámolni, hogy...

Hogyan kell kiszámolni, hogy melyik napra kell esnie a menstruációmnak?

Figyelt kérdés

Eddig úgy csináltam,hogy a menstruáció első napjától számoltam 28-at és így tudtam,hogy kb akkor kell megjönnie,de nyilván ez nem túl megbízható. Elkezdtem aktívabban nemi életet élni és szeretném JÓL nyomon követni,hogy utána ne kelljen aggódnom.


Legutóbb december 6-án jött meg,de inkább december 7-nek írtam be,mert pecsételővérzés volt. Legközelebb mikor kellene megjönnie? Valaki tudna segíteni? (Levezetve)


Előre köszönöm!


2019. dec. 27. 21:53
1 2
 1/16 Minii Vikii ***** válasza:
46%

Szia. Ne haragudj, de ha mar nemi eletet elsz, tisztaban kene lenned azzal is, hogy mikor fog megjonni...masreszt nem tudjuk hany eves vagy, szedsz-e fogamzasgatlot, rendszerezodott-e a menstruaciod.

Amugy tolts le erre szolgalo appot webaruhazbol pl ladytimer.

2019. dec. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Hány napos a menstruációd?

Nekem pl. 8-9 napos. Néha tíz. Sajnos. Szóval ha vége van 10.-én pl., akkor ahhoz adok hozzá 21 napot. És megvan a következő mensi első napja. 1-2 nap eltérés belefér.

2019. dec. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Már sok helyen kerestem,hogy hogyan kell ezt számolni,de egy oldalt sem találtam ami normálisan és érthetően leírta volna. Nem azért írtam ki a kérdést,hogy kötekedjenek,hanem,hogy segítséget kapjak.


Nagyjából rendszeres,de az,hogy újra elkezdtem nemi életet élni kicsit felborult. Illetve nem szedek semmit,azt nyilván megemlítettem volna.


Töltöttem már le ilyen alkalmazást,de mindegyik rászámol 28 napot és kész. Úgy tudom ettől összetettebb azért a dolog.

2019. dec. 27. 22:21
 4/16 A kérdező kommentje:
Általában 5-6 napos a menstruációm. És köszönöm szépen a választ. Megpróbálom én is így kiszámolni! 😊
2019. dec. 27. 22:22
 5/16 A kérdező kommentje:
azzal*
2019. dec. 27. 22:22
 6/16 anonim ***** válasza:

5ös válaszoló vagyok.

Én már 37 éves vagyok, nekem így aránylag kiszámítható.

Én javaslom amúgy, hogy papíron is vezesd. Jobban átlátod, mint a kütyün.

Ha egy kicsit odafigyelsz magadra, sokmindent észrevehetsz. Pl az ovulációt, a pms tüneteket.

És nézd vissza pár ciklusodat, hogy hány napos volt.

2019. dec. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Minii Vikii ***** válasza:

Semmisem osszetett... altalaban 28 napos a ciklus ez eltero lehet +-1/2 nap, esetenkent tobb.

Sokmindentol keshet, stressz, immunrendszer legyengulese, hirtelen sulyvesztes.

2019. dec. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Jól számoltad! Nem a menstruáció végétől,hanem az első napjától kell számolni 28 napot. Nem jól számol az aki a végétől számol bármennyi napot is. És azt is jó tudni,hogy a pecsételővérzés is a menstruáció része. Az első napon és a végén kevesebb a vérzés,de ez akkor is menstruáció. Ha délelőtt jön meg a menses,akkor aznaptól számold,ha délután,akkor a következő naptól.
2019. dec. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
És a dolog valóban összetettebb,mert nagyon sok nőnek nem pont 28 napos a ciklusa. Nagyjából 24 és 30 nap között teljesen normális. Azt neked kell megfigyelned,hogy hány naponta szokott megjönni neked. Egyébként pedig, mivel a szervezet nem gép, érzékenyen reagálhat sok mindenre (pl. betegségek, stressz, egyes gyógyszerek),amik felboríthatják a kialakult menstruációs ciklust.
2019. dec. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Az ötös válaszolótól én is azt szerettem volna kérdezni,hogy nem az első napra gondolt? Számtalan helyen első napot írnak,nem pedig utolsót. Ezen kicsit átsiklott a szemem.
2019. dec. 28. 00:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!