Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az első szex után kötelező a...

Az első szex után kötelező a nőgyógyászati vizsgálat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A barátnőm 15 éves, (légyszíves ne ítéljetek el minket a korunkat illetően) és igazából csak attól fél, hogy az első szexuális együttlét után kötelező elmenni nőgyógyászhoz. Mindenhonnan mást hallok ezzel kapcsolatban. Ez igaz? És hát ha igen akkor valaki tudna adni tippet, hogy hogyan menjen el, hogy az édesanyja ne tudja meg? (Személyes tapasztalatokat is szívesen olvasok) A válaszokat előre is köszönöm:)

2019. dec. 29. 00:49
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Miért lenne kötelező? Mit nézzen rajta szegény nőgyógyász? Akkor kell elmennie, ha valami panasza van, vagy terhes, meg két évente tanácsos elmenni méhnyakrák szűrése. Sokkal több nőgyógyászra vagy munkaórára lenne szükség, ha mindenki eljárkálna nőgyógyászhoz miután elveszti a szüzességét. :D
2019. dec. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

Nem kötelező, de ha kötelező lenne, akkor sem lenne ráírva hogy ő már nem szűz. Viszont erősen ajánlott.

Nekem anno ezt mondta a nőgyógyászom hogy ha megtörtént az első akkor mindenképpen menjek el hozzá.

Pont azért hogy meg tudja csinálni az első szűrést.

2019. dec. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Van kifejezetten gyermekeknek való nőgyógyász rendelés, nem tudom, hogy ez falvakban mennyire elérhető, de nagyvárosokban biztosan. Szülő nélkül is szerintem mehet akár a sima nőgyógyászhoz is.
2019. dec. 29. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Nem kötelező, de évente ajánlott rákszűrésre elmenni. Amúgy minek kezdtek bele a szexuális életbe, ha fogalmatok sincs róla, meg paráztok mindenért. Agyilag éretlenek vagytok. Amúgy is:


Figyelem! A szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!

Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2019. dec. 29. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Ne hallgass az előző válaszolóra. Pont az mutatja, hogy nem vagytok éretlenek, hogy tájékozódtok ezzel kapcsolatban.

Az szexuális élet megkezdésekor tanácsos elmenni nőgyógyászoz, de én például jóval utána jutottam el először, és nem volt semmi baj belőle. Kaptam hpv védőoltást, ami nyilván nem véd 100%-osan, de azért jelentős védelmet nyújt a vírus több fajtája ellen.

Egyébként szerintem biztosan van olyan nőgyógyászat, ahol nem kell, hogy a szülő tudjon róla. Nézzetek utána, hogy hozzátok hol van ilyen legközelebb.

És persze remélem tudjátok, hogy ez feltétlen fontos és tervezitek, hogy védekeztek. :)

2019. dec. 29. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Nem kötelező! A szüzesség elvesztésekor semmi káros, egészségre kockázatos dolog nem történik.

Nőgyógyászhoz ettől függetlenül menjen el évente a szűrővizsgálatok miatt.

2019. dec. 29. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lenne már kötelező?! :) De még ha az is lenne, akkor sem lehetne betartatni, elvégre nem tartja ott senki a gyertyát, ha megtörténik a dolog. Ha úgy látod jónak elmész, ha nem akkor nem.

Mondjuk mindentől függetlenül évente egyszer minium nem árt elmenni egy vizsgálatra. Én félévente egyszer megyek, ha nincs semmi panaszom, ha meg van, akkor minél hamarabb.

2019. dec. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem kötelező, de ha csak az első alkalom után megy el orvoshoz, akkor gondolom, fogamzásgátlót sem szed. Tehát a te dolgod a védekezés. Remélem, erről is tájékozódtatok!
2019. dec. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Simán csak ajánlott, nem kötelező.
2019. dec. 30. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!