Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha 8:30kor vettem be a fogamzá...

Ha 8:30kor vettem be a fogamzásgátlómat és hajnal 1 körül hánytam, akkor hatott?

Figyelt kérdés
2.heti tabletta egyébként. Szerintetek a nagyrésze felszívódott?

2020. jan. 2. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit ír az ismeretlen gyógyszeted betegtájékoztatója?
2020. jan. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha 8:30-kor vetted be, akkor nincs baj. Ha 20:30-kor, akkor necces, kérdés hogy mennyit ettél előtte. Ha még tele volt a gyomrod, az egy picit lassíthatja a felszívódást.
2020. jan. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Yasminellt szedek és azt írja, hogy a 2.héten elfelejtett tabletta mellett is fennmarad a megbízhatóság. De nem tudtam 24 órán belül bevenni pót tablettát, erről nem ír a tájékoztató
2020. jan. 2. 13:50
 4/9 A kérdező kommentje:
20:30, de ettem sokat közben
2020. jan. 2. 13:51
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként 4 éve szedem, ugyanazt a tabit nem tudom ez számít-e
2020. jan. 2. 13:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha a bevétel utáni 4 órában vagy hasmenés vagy hányinger, akkor van gond. Tehát neked semmi bajod nem lesz.
2020. jan. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem lenne egyszerűbb elolvasni szt a kûrva betegtájékoztatót????



Mi a teendő hányás vagy súlyos hasmenés esetén?

Ha a tabletta bevételétől számítva 3-4 órán belül hány, vagy súlyos hasmenése van, fennáll annak a veszélye, hogy a tabletta hatóanyagai nem szívódnak fel teljes mértékben. Ez a helyzet hasonló ahhoz, mintha elfelejtett volna bevenni egy tablettát. Hányást vagy hasmenést követően vegyen be egy újabb tablettát egy tartalék csomagból, amilyen hamar lehetséges. Ha lehetséges, ezt a normális tablettaszedéshez képest 12 órán belül vegye be. Ha ez nem lehetséges vagy a 12 óra már eltelt, a "Ha elfelejtette bevenni a Yasminelle filmtablettát" című pontban lévő utasításokat kell követnie.

2020. jan. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha icipicit barnázok akkor az a fenti eset miatt van? Volt már ilyen 1-2x, azt mondta a dokim hogy nem gáz (a barnázás, nem a hányás), de olyankor nem volt előtte ilyen hasmenés vagy hányás dolog. Szerintetek?
2020. jan. 3. 08:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem gáz.
2020. jan. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!