Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen hüvely kúpot vásároljak?

Milyen hüvely kúpot vásároljak?

Figyelt kérdés
Életem során többször volt hüvely gombam és a canesten kupok és krémek mindig segítettek. Egyik nap azt vettem észre, hogy véres és fájdalmas a vizelés, tudtam, hogy ez felfázás, ezért medveszőlő teát ittam, ami sikeresen ki is kuralta. Utána viszont hüvely viszketést kezdtem tapasztalni és vettem canesten uno 500 mg egy darabos kúpot. Éjjel kilenc órát aludtam, addig bent volt. Nem tudom, hogy kéne e hatnia már, vagy sem. Viszont azt olvastam, hogy a felfázás baktérium, vagy vírus, azon meg a canesten nem segít. A lényeg az, hogy a kórházban két héten belül nem adnak időpontot (mivel már tapasztaltam), maszekra pedig semmikepp nincsen pénzem most. Hamarosan utazom és nagyon szükségem lenne valamire, ami hatásos, ha esetleg a canesten nem megoldás. Baktérium/ vírus esetén mi a legjobb? Köszönöm, 20/l

2020. jan. 3. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Mivel fogalmad sincs, hogy mi a bajod, így semmi nem lesz hatásos, csak az orvos.

Egyébként te csak azt hiszed, hogy az ilyen gyógynövényes dolgok segítenek egy bakteriális húgyhólyaghuruton. Ebből is látszik, hogy semmit nem segített. Lehet, hogy a "felfázásos" tüneteid elmúltak, de nagy a gyanúm, hogy a kórokozók ott maradtak, ugyanis ebben az esetben antibiotikumot kellett volna szedned, vagyis orvoshoz kellett volna menned, a kórokozók pedig valószínűleg elszaporodtak a szervezetben, és most hüvelyi fertőzésed van.

Mindenképpen orvoshoz kell menni és tenyésztéses vizsgálatot kérni. Húgyútit és hüvelyit egyaránt. Várd ki az időpontot, vagy kérj kölcsön szüleidtől magánorvosra. De nem jó ezzel várni.

Egyébként nem valószínű, hogy pár óra alatt hatásos a Canesten.

2020. jan. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A Canesten uno nekem nem vált be, míg a 3 db-os rendbe tett. Aki véreset pisil annak kemény húgyúti fertőzése van, azt egy medveszőlő nem teszi rendbe. menj be az ügyeletre, mondd el mi van, kapsz antibiotikumot, erre már az kell. Sajnos tapasztalatból beszélek.
2020. jan. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
Mi lenne, ha a hüvelyflórád tönkrevágása és a hülye öndiagnózis helyett végre orvoshoz mennél?
2020. jan. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Felfázáshoz nem kell nőgyógyász! Menj el a körzeti orvoshoz. A gombára 1 nap alatt nem hat semmi.

Ne magadat diagnosztizáld, és kezeld össze-vissa. Betadine kúp (gomba, baktérium, vírus ellenes), utána hüvelyi probiotikum segíthet esetleg; ez 2-3 hét.

2020. jan. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Betadin huvelykup mindent kiol. Venynelkuli es olcso is. 5-7 napos kurat kell csinni vele aztan egy hetig huvely ph vidszaallitot hasznalni. Erre a legjobb az idelyn beliema efect plusz a hozza tartozo krem. Ez draga de nagyon jo!


Nekem sajnos mas okbol kifolyolag rendszeresen van gomba baci barmi eleg ha valakivel egyszer kozos wct hasznalok... sajna nagyon figekony vagyok mindenre. Nekem a dokim ajanlotta a betadint. Mivel jód igy nem lehet esz nelkul hasznalni havonta mondjuk de evi nehanyszor siman belefer ha nem vagy joderzekeny. Nekem mindig bevalik.

2020. jan. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok meg annyi hogy a hugyholyag problemaira nyilvan a betadin nemjo. Viszont azzal nem ertek egyet h a medveszolo nem segitene. Nekem is bevalik mindig ha nem atombrutal felfazas van csak enyhebb bakterialis... de nyilvan ha vert pisilsz es nem mulik esetleg arra valoban kell antibiotikum amit haziorvos is kiir. Viszont ettol a huvelygomba csak megrosszabb lesz.
2020. jan. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Elmentem az ügyeletre, ahol közölték, hogy felfázás. 10 napra antibiotikumot, 10 napra hüvelykúpot írtak fel. Gyógyszertárig még nem jutottam el, viszont mintha elkezdtek volna enyhülni a tünetek. Ezért most gondolkodom, hogy elmúlik mindez magától és felesleges kiadnom közel 10000 forintot, vagy szükséges az a sok gyógyszer?
2020. jan. 6. 05:05
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell érezned. Én antibiotikumot csak akkor vagyok hajlandó beszedni ha már brutál a helyzet. Főleg azért mert szinte mindtől van bajom így feleslegesen nem szivatnám magam velük... Nem a pénz miatt, hanem egyáltalán... Feleslegesen antibiót szedni nem túl jó. És sajnos angyon szomorú, hogy a legtöbb orvos hasraütésszerűen tenyésztés nélkül vagdalkozik az antibiotikummal...
2020. jan. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen szedd be a gyógyszereket! Mondjuk tenyésztés valóban nem ártott volna mellé, de tuti, hogy fertőzésed van, mind húgyúti, mind hüvelyi.

Az, hogy enyhülnek a tünetek, az pedig csak egy dolog. Attól még a fertőzés ott van.

2020. jan. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megvettem mindent és elkezdtem használni is.
2020. jan. 8. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!