Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A tampon átszakíthatja a...

A tampon átszakíthatja a szűzhártyát?

Figyelt kérdés
2019 májusában jött meg először a menstruációm, és hát nagyon durván erős. Folyton úgy érzem, hogy átázok. Suliban borzalmas, hogy minden szünetben cserélnem kell. :( Most elegem lett, és szeretnék tamponra váltani, de félek, hogy nem tudom felhelyezni, vagy esetleg átszakad a szűzhártyám. Szóval kérlek írjatok tapasztalatokat az első tampon használattal kapcsolatban. A válaszokat előre is nagyon köszönöm. :)

2020. jan. 5. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem. A szűzhártya eleve lyukas.
2020. jan. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A szűzhártya egy rugalmas hártya. Tamponnal nem tudod átszakítani olyan könnyen, meg éreznéd hogy fáj és nem tolod akkor bentebb.

Van akinek amúgy első aktus után is meg van maga a hártya. Sőt van akinek csak a gyerek születésekor szakad át (ez mondjuk számomra is érdekes infó volt, de van ilyen is).

2020. jan. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Én amúgy átszakítottam vele, de nem az első alkalommal, hanem évekkel később mert bénáztam. De mit számít, hogy megvan e még, attól még szűz maradsz...
2020. jan. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

:D ez jó!

"Átszakad?

Nem, megkerüli!"

:D

2020. jan. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom, mennyire lenne számodra jó megoldás a tampont, mert írtad, hogy nagyon erős a vérzésed. Elsőre mindenképp minivel próbálkozz, főleg szűzként, de a mini tampon meg semeddig se fog szinte tartani... Nagyobb tamponokat meg nem javasolnék, amíg szűz vagy, mert valószínűleg kellemetlen lesz. Szóval nem biztos, hogy a tampon megoldás lesz a problémádra. Egyébként a dobozban van használati utasítás azt pontosan betartva menni fog a felhelyezés.

Vagy keress olyan betéteket, ami nem ázik át! Pl Libresse, Always. A tampont is gyakran kellesz cserélned, és az még macerásabb is, alapos kézmosás, stb.

Én mindkettőt használom felváltva, 25/N

2020. jan. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem is erős vérzésem van.Betétről áltam át a tanponra.És sokkal jobb.Nem azok át.Én supert és super plust használok.És szűz vagyok.

Utolsó neked csak annyit szeretnék mondani szűzként is használhat nagyobb méretű tamponr a mininél.

2020. jan. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Szóval még egy éve sem mensizel, és már ezen kattogsz?! Szerintem azzal járnál a legjobban, ha először megtanulnál normálisan betétet használni (mivel nagyon sok nő nem tudja), aztán, ha még mindig úgy gondolod, mehet a tampon... Nincs egy éve, h először megjött, kíváncsi lennék ezalatt, hány féle betétet próbáltál?! Ugyanis itt kezdődik a dolog: meg kell találnod a számodra legmegfelelőbbet. Én is kb 30-40 fajtát próbáltam, mire megtaláltam a legmegfelőbbet. És a mai napig is, ha látok valami újat, amit még nem próbáltam, általában veszek egy csomagot kipróbálni, hátha... Tény és való, h vannak nagyon pocsék betétek is, de nagyon jók is. Na most ha te eddig valami vacak betéttel próbálkoztál, akkor nem csoda, ha rossz élmény, de ez nem azt jelenti, h minden betét ilyen... Aztán, ha sikerült megtalálni, akkor az sem mindegy, h milyen méretűre van szükséged. Ha erős vérzésre normál betétet használsz, persze, h hamar átázik, akkor több cseppes kell. Én pl nem szórakozok, éjszakai betétet hordok az egész mensi alatt, napközben is. Azért, mert jó hosszú, és széles ahhoz, ha netán picit el is mozdulna, akkor is a betétre menjen a cucc ne pedig mellé. Átázni azért szokott, mert nincs elég szorosan a betét a helyén, van valamekkora hézag a betét teteje, és a bőröd között, így ha egyszerre nagyobb mennyiség jön ki, akkor nem bírja azonnal beszívni a betét és pár másodpercig a betét felszínén reked. Ha nincs ott elég szorosan a betét, akkor a folyadék utat tör magának, és melléfolyhat, de ha szorosan a helyén van, nem tud hova elfolyni, a betét pedig be tudja szívni az egészet. Ez az egyik legfontosabb dolog az egészben. Én, mensikor alapból szorosabb bugyikat hordok, de a biztonság kedvéért sokszor veszek fel még rá még egy bugyit, vagy egy vastagított derekú harisnyát, h tutira szorosan a helyére illeszkedjen. És ami még nagyon fontos: ne spórolj a betéttel. Úgy értem, h nem kell azt megvárni, h teljesen teli legyen. Csak addig legyen bent a betét, ameddig nem kezd kellemetlen érzés lenni odabent. Ott követik el sokan a hibát, h ránéznek a betétre, még csak a fele véres, fér abba még... Nem szabad ez alapján, mert nem jelent semmit. Ugye nem folyamatosan folyik bele a vér, hanem szakaszosan, van h megy bele valami, de utána egy jó darabig semmi. Ilyenkor simán használják tovább azt a betétet, mert úgy gondolják, h... most csak mondok valamit: két óra alatt lett félig, akkor egy ideig még biztos bírja... Ilyenkor van az, h elindul az ember lánya a dolgára, és 10 perc séta után elönt a niagara, amit már nem tud megtartani a betét, mivel a régebbi vér elkezd benne megalvadni, és attól már nem úgy és nem annyit szív be, mint kellene... Ezért én mindig akkor cserélek, amikor elkezdem kellemetlennek érezni a betétet. Amikor tiszta, vagy kevés van benne, észre sem veszem, h betét van alattam. Amikor elkezd nehéz lenni, meg ilyen ragacsos trutyit érzek odalent, vagy csak, h kezdek befülledni, kicserélem a betétet még ha csak 3 csepp van benne, akkor is. Így sosem érzem azt, h a véremben ülök, nincsenek kellemetlen szagok, sosem kell attól tartanom, h nincs elég hely a betétemen... Tehát egy kis tudatos használattal a negatívumok a betéthasználattal kapcsolatban simán kezelhetők. Nemárt pl az sem, ha előre gondolkodsz. Pl tudod azt, ha elindulsz otthonról, utána csak 2 óra múlva lesz lehetőséged cserélni. Ha csak egy picit is bizonytalan, h bírja e addig a betét, akkor még indulás előtt ki kell cserélni, h tuti ne legyen baj.... Én az első 1-2 évet (ez volt a kisérletezős időszak) leszámítva soha semmilyen balesetet nem szenvedtem betéttel, egyetlen egyszer nem áztam át napközben, még az edzéseket, versenyeket is betéttel csináltam mindig, és abból sem volt baj, pedig fehér ruhában szoktunk vívni, ami plusz rizikó faktor, de még csak a közelében sem voltam átázásnak. Mondjuk edzés előtt mindig cseréltem, meg általában utána is, mert azért jól össze izzadtam. Számomra pont ez a hatalmas előnye a betétnek, h akkor cserélem, amikor csak akarom. A tampont már nem. Azt, ha nincs benne elég cucc, elég kellemetlen, és egészségtelen kiszedni, annál meg kell várni, h tele legyen. Sokkal nagyobb macera a csere, jobban kell ügyelni a higiiéniára. Betétet kb bárhol tudsz cserélni úgy, h hozzá sem érsz a betét felszínéhez, tamponnal még magadba is kell nyúlnod... Arról nem is beszélve, h ott aztán tényleg nem tudod, h mi van, mert nem érzel belőle semmit, egyszer csak egy pici feszítő érzést, meg azt, h szépen csusszan kifele a tampon. Már pedig ilyenkor nem sok időd marad megoldani a dolgot, ha nincs a közelben mosdó, akkor az cumi. Pl elmész egy szünetben mosdóba és kicseréled a tamponod, aztán eltelik 1-2 szünet, te tök nyugodtan elvagy, mert nem érzel semmit az egészből, azt egyszer csak egy óra kellős közepén elkezded érezni, h szivárog a tamponod, és szép lassan megindult kifelé. Nem tudsz felkészülni rá, mert nem tudhatod, h 3 óra alatt telik meg a tamponod, vagy bírhatja 5-ig is... Betéttel azért jobban behatárolható, mert elmész pisilni, látod mi a helyzet a betéttel, ha neccesnek érzed a helyzetet nyugodtan le tudod cserélni, akkor nem kell aggódnod, mert tudod, h következő szünetig biztos bírni fogja....

Szóval én azt javasolnám, h ne siess azzal a tamponnal, mert nem biztos, h jobban fogsz járni vele: ahogy előttem is írták, ha nagyon erősen vérzel, a mini tampon semmit nem fog érni, már csak azért sem mert egy normál betétbe több fér, mint a mini tamponba. Nagyobbakat meg még tényleg ne használj, mert azok hatalmasra nőnek, és szörnyen roncsolják a hüvely izmait, pusztán azért mert belefeszül és feszített állapotban tartja a hüvely izmait, ami hosszú távon károsíthatja, gyengítheti őket. Ezt sokan nem hiszik el, pedig így van. Próbáld ki, h egy kiflisarkot befogsz a szádba az ajkaid közé, nem harapsz rá foggal, nem kell szorítanod sem, csak lazán beteszed a két ajkad közé, h ne tudjon kiesni. Ha ez megvan vársz így néhány percet, és azt fogod érezni, h elkezd zsibbadni, remegni a szád, alig tudod tartani a kiflivéget, nagyon kellemetlen érzés lesz. És akkor jusson eszedbe, h pontosan ugyanez történik a hüvelyfallal, amikor bent van a tampon... Persze nyilván ezt nem nagyon hangoztatják a tamponnal kapcsolatosan, de attól még létező jelenség. Illetve azt tapasztaltam magamon is, és a környezetemben is, h akik tamponoztak, sokkal gyakrabban és intenzívebben görcsöltek közben. Egyik barátnőm elmondása szerint, már az sokat javított a görcsein, h éjszakára, meg amikor otthon van hétvégén betétezik tampon helyett...

Na mostmár tényleg befejezem, végezetül csak annyit, h mindenki döntse el maga, h mit szeretne használni mensikor. Én mindig azt mondom, h érdemes mindkettőt kipróbálni, megtapasztalni az előnyöket, hárányokat, és azok fényében használni bármit is. Viszont úgy látom, h hatalmas a hiszti a tampon miatt úgy, h közben a betétet sem tudják sokan normálisan használni, ami még csak hagyján, de meg sem próbálják. 2-3 mensi betéttel.. "fú ez mennyire vacak már így", "ezt nem lehet elviselni, kibírni" stb. Aminek a nagyrésze csak hiszti, mert egyrészt simán meg lehet szokni, csak eleinte rémisztő picit az sok vér, másrészt pedig, túl van démonizálva a betét, a tampon pedig indokolatlanul felmagasztalva, ami szépen beépült a köztudatba, és ez addig fajult, h sok kislány már hallani sem akar betétről, egyből tampon kéne neki, aztán meg jönnek az ilyen és hasonló kérdések, h "nem tudom felrakni a tampont, mi lehet a baj"... Hát, az h a szervezeted még nem teljesen alkalmas arra, h ilyesmiket dudgdoss magadba napokra... Na, de végülis nekem tök mindegy, nem az én testem, úgy csinálod ahogy akarod, de azért ne dönts elhamarkodottan...

27/l

2020. febr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
én is betét párti vagyok. De annak idején amikor elkezdtem dolgozni kénytelen voltam tampont is használni mert ugye melóba nem úgy van hogy csak elmegyek wc re bármikor.
2020. febr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!