Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció előtti tünet volna?

Menstruáció előtti tünet volna?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy fogamzásgátló tablettát szedek, és mostanság kell megjönnie mert tegnaptól gyógyszerszünet van. Pénteken azt tapasztaltam, hogy gyenge vagyok, mintha az “erő kimenne belőlem” ilyenkor félek el ne ájuljak, mert akkor is pont egyedül voltam itthon, senki nem is tudna segíteni. Tegnap már jobban voltam csak kissé fáradtan. Ma egész jól voltam, de egyszer napközben éreztem ezt az érzést, meg most este főzés közben tört rám. Nem lehet mondani hogy nem iszok elég folyadékot, már ma is ittam 2,5 liter folyadékot. Lefeküdtem az ágyra és talán így jobb, de nem tudom mitől lehet. Tudtommal vérnyomás ingadozás ad ilyen tüneteket, de akkor ha nem a kevés folyadéktól, akkor a megjövendő mensitől lenne ez? Nincs nálam vérnyomás mérő, de hamarosan beszerzek egyet!

2020. jan. 12. 20:02
 1/10 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: még nem jött meg, kardiológusnál nemrég voltam és amugy semmi bajom
2020. jan. 12. 20:04
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak vérnyomás, de vércukor-ingadozás is lehetséges. A fogamzásgátlónak akár semmi köze az egészhez.
2020. jan. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És ez lehet menstruáció előtti tünet? Mert eddig nem igazán tapasztaltam ilyet, maximum eléggé régen, emlékszem hogy volt de nem mostanság.
2020. jan. 12. 20:32
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki fogamzásgátlót szed,az a szó klasszikus értelmében nem menstruál, csak megvonásos vérzése van. A fogamzásgátlókat nem csak fogamzásgátlás miatt szokták adni,de sokszor a menzesz tüneteinek csökkentésére is. Úgyhogy nem valószínű,hogy a vérzés okozza a panaszodat.Sajnos már sok vírusos beteg van (hányás, hasmenés, láz,torokfájás) lehet,hogy bujkál benned valami.
2020. jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezért is gondolkodtam el én is. Bár korábbi mensim előtt is volt hogy kicsit gyengén éreztem magam, igazából kitudja, lehet vérszegénység tünetei jelentkeznek? Gyengeség, hasi nagyon gyenge pici, rövid ideig tartó görcsök most is vannak hébe-hóba, meg korábbi mensinél is voltak néha. Minden esetre kivizsgáltatom, ha újra jobban előjön a panasz megmérem mind a vérnyomást mind a vércukrot, és kiderül ha valamelyik okozza. Köszi a segítségeket!
2020. jan. 12. 23:22
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet hogy csak a hőmérséglet változás miatt, én arra vagyok érkzékeny és nekem is hasonló tüneteim voltak
2020. jan. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igazad van, ma szerencsére jobban voltam! És ahogy mondod, a hőmérséklet drasztikusan csökkent most tegnapról mára :/ ha neked is ilyen tüneted volt, akkor gyanús nekem is nem ez áll a háttérben. Ma sikerül megmérni napközben a cukrom, ebéd után 1-1,5 órával 6,2 ami teljesen korrekt. Vérnyomásom egész nap normális volt.
2020. jan. 13. 20:24
 8/10 A kérdező kommentje:
*nem-e ez áll a háttérben
2020. jan. 13. 20:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem cukrom, vérnyomásom szintén rendben van, de volt egy hét amikor nagyon durva hőmérséklet ingadozások voltak én pedig végig szédültem azt a hetet, sőt egyszer annyira rosszul lettem hogy még hánytam is de amint beállt az idő elmúlt (előtte is érzékeny voltam a fejem mindig fájt ha front jött)
2020. jan. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen nekem is cukrom vérnyomásom ma is teljesen rendben, most egy hétig minden nap többször ellenőrzöm!

Valószínűleg az lehetett a bajom ami neked is, érzékeny lehetek a nagy időjárás ingadozásra:/

2020. jan. 14. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!