Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hétfő este 7kor bevettem a...

Hétfő este 7kor bevettem a fogamzásgátló tablettámat. Kedden van még védelem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mint fent leírtam hétfőn este 7kor bevettem a fogamzásgátlót,az volt at utolsó szem. Biztosra szeretnék menni, hogy kedden még van hatása. Mivel nem esemény utáni tabletta így szerintem kedden még van védelem. Sok helyen olvastam hogy a 7 napos szünetben is megmarad a védelem a tabletta szedése nélkül is. Mi erről a véleményetek?



2020. jan. 15. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha normálisan szeded a fogamzásgátlót, akkor folyamatos a védelem. A tabletta szedés és a szünet ideje alatt is.
2020. jan. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nemhogy kedden, de még szombaton is van védelem, ha a 7 napos szünetet követő 8. napon folytatod a következő levél szedését. De egyébként ez le van írva a betegtájékoztatóban. Azéban, amit szedsz. Hisz azt szeded, az számít. Nem az, hogy mit olvastál más helyen. A te tablettád számít.
2020. jan. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs hasmenés, hányás, antibiotikus kúra; rendszeres szedés mellett állandóan védett vagy.
2020. jan. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam! Köszönöm a válaszokat! ☺️
2020. jan. 15. 18:46
 5/5 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló tabletta nem úgy működik, hogy a hétfői véd kedden, a keddi meg szerdán és így tovább.

Az egésznek pont az a lényege, hogy FOLYAMATOS hormonszintet tart fenn, ami meggátolja a peteérést és az ovulációt. Ha megfelelően szeded, pl. 21 szemes tablettánál 21 nap szedés 7 nap szünettel, akkor a védelem is folyamatos, mivel nem történik ovuláció. És igen, a szünetben is védett vagy.

Azonban ha kihagysz egy-két-több tablettát, akkor az a kihagyás idejétől függően bizony nem kívánt következményekkel járhat, ugyanis megtörténhet az ovuláció, aminek rendes szedés esetén nem kellene megtörténnie. Főként a szünet utáni első hét az, ami veszélyes ilyen szempontból, mivel ott egyetlen szem kihagyása is ovulációhoz vezethet, és mivel a spermiumok több napig (szélsőséges esetben akár egy hétig!) képesek ellenni a nő szervezetében, bizony a korábbi aktusból is lehet terhesség. Pl. ha mindig hétfőn kezded el a tablettát, de elfelejted bevenni az első 1-2 szemet, akkor hiába csak mondjuk szombaton voltál együtt a pároddal, abból bizony terhesség lehet. Ez miatt van az, hogy ha abbahagyod a tabletta szedését, akkor már a szedés befejeztét követő 7 napon sem véd! (Magyarul a szünetben csak akkor véd a tabletta, ha időben elkezded szedni az új levelet!).

A második hét kihagyás szempontjából kevésbé veszélyes, ott már az első 7 tabletta annyira meggátolja a folyamatot, hogy több szem kihagyása sem vezet ovulációhoz. A szünet előtti hét megint csak necces, de ott simán lehet trükközni azzal, hogy nem tartasz szünetet és akkor nincs gond.

2020. jan. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!