Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Trombózishajlam vizsgálat...

Trombózishajlam vizsgálat bármikor megismételve ugyanazt mutatja?

Figyelt kérdés

A kérdésem pontosan az lenne, hogy igaz e az, hogy a trombózishajlam vizsgálat ugyanazt az eredményt mutatja ha pl fogamzásgátló tabletta szedésének tervekor csináltatom meg, és ha már egy ideje szedem a gyógyszert?


Mármint jobb esetben mindneki azt várja persze hogy ne legyen a gyógyszer hatással a véralvadására, de ha pl hatással van, akkor azt egy újabb hajlam vizsgálat kimutatná? Tehát pl ha a két eredményt orvos megnézi, mutatna vajon bármiben eltérést?


(Azon gondolkodom hogy újra megcsináltatom a vérvizsgálatot, kiváncsi volnék (ha ki tud mutatni esetleges változást) hogy nekem mit mutatna. Remélem azok közé tartozom akiknek nem befolyásolja a véralvadását a tabi.)



2020. jan. 15. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Mivel ez egy hajlam nagyjából ugyan azt kell mutatnia

Bár attól függ öröklött e, ha örökölted meg marad

A természeti tényezők meg szerintem inkább csak növelik a kockázator

2020. jan. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tabletta szedés előtt az jött ki, hogy nincs hajlamom. Szerencsére a családban senkinek nem volt vérröggel kapcsolatos élménye, legalábbis nagyszüleimig visszamenőleg így tudom. De tudtommal régebbi generációinkban sem a családban.

Köszi a választ, lehet igazad van és mivel hajlamot mutat, változást ezáltal nem mutatna.

2020. jan. 15. 23:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogyan nézik.

Ha genetikai vizsgálatot néznek, az mindig reális eredményt ad, hiszen a konkrét mutációt vizsgálják.

Viszont a leggyakoribb, ún. Leiden mutációt sokszor egy szűrővizsgálattal nézik, az APC-rezisztencia teszttel, amit befolyásol a fogamzásgátló tabletta.

Tehát ha szeded a gyógyszert, de meg akarod nézetni, akkor ne APC rezisztencia tesztet nézess, hanem konkrét mutációkat. Ez a csomag pl. jó: [link]

2020. jan. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Remélem azok közé tartozom akiknek nem befolyásolja a véralvadását a tabi"


Mindenkinek befolyásolja. Csak az, hogy mennyi esélyed van trombózisra, az ezer meg egy tényezőtől függ, amiből csak egyetlen egy a tabletta.

Ha alapvetően egészséges vagy, akkor a kockázatemelkedés minimális. De ha mondjuk most a tabletta mellett hirtelen 100 kg-ra híznál, egész nap otthon ülnél, vagy mondjuk eltörnéd a lábad és gipszben feküdnél 6 hétig, vagy hirtelen rászoknál a dohányzásra és napi 2 csomaggal szívnál, akkor jóval megemelkedne a kockázat és simán kaphatnál trombózist. Ezért is van az, hogy normális esetben évente legalább újra kellene az orvosnak értékelni a kockázatokat. Ugyanis a trombózishajlam az életed folyamán változhat, pont a fenti tényezők miatt.

2020. jan. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oh köszi! Ezzel így nem voltam tisztában, de nagyon örülök hogy javasoltad!
2020. jan. 15. 23:34
 6/8 A kérdező kommentje:

4.komment


Köszi! Igen ezen én is gondolkodtam hogy szerencsére semmi olyan tényező nem áll fenn, nem dohányzom, nem vagyok túlsúlyos, mozgok, stb. ami negatív irányba lökne előre engem etéren. És egyetértek abban hogy évente javasolt lenne újra értékelni a dolgokat.

2020. jan. 15. 23:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy csak bizonyos örökletes hajlamot mutat a teszt, attól függetlenül még lehet trombózisod, amit a gyógyszer kivált... szóval igyál sokat, mozogj sokat, étkezz egészségesen. Ha bármi gyanús fordulj azonnal orvoshoz!
2020. jan. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Próbálok! A folyadékkal néha meggyűlik a bajom, de próbálok tudatosan odafigyelni már egy ideje hogy azért mégiscsak leküldjek 2 liter vizet egy nap.
2020. jan. 16. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!