Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Káros az intimtörlőkendő?

Káros az intimtörlőkendő?

Figyelt kérdés
Mostanaban este szoktam furdeni. Reggelente viszont at szoktam torolni magam ott lent intimkendovel. Ezzel artok magamnak?
2020. jan. 20. 07:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem ártasz, de szerintem teljesen fölösleges. Egy csomó fölösleges szemetet gyártasz vele, és nem biztos, hogy másnak is jót teszel vele, mármint odalent. Azt szokták mondani, hogy jó az a kis egészséges kosz.
2020. jan. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem tesz jót. Folyásom, gombám lesz tőle.
2020. jan. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Illatanyagot tartalmaznak ezek az intim törlőkendők és a folyékony intim mosakodók is.Kívülről egy kis növényi szappannal ha átmosod, az pont elég, de még az sem kell.
2020. jan. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem, ellenkezőleg (ha csak nem vagy rá allergiás). Ha csak naponta egyszer tisztálkodsz, néhány óra múlva bizony szagok keletkeznek, amiket az ember nem feltétlenül érez saját magán, de mások érezhetik. Ez természetes dolog, a női nemiszervekből bizony távoznak anyagok, amik levegővel érintkezve egy idő után bomlani kezdenek. És még ott van az izzadás, a nemi élettel járó dolgok, ráadásul nagydolog után baktériumok is kerülhetnek oda. Az intim törlőkendők tejsavat tartalmaznak, amik pont hogy elősegítik a normál flóra fenntartását.

A mendemondákkal ellentétben gombát vagy más fertőzést nem a (minőségi) intim higiéniai termékektől fogsz kapni, sőt, azok segíthetnek megelőzni az ilyesmit.


Fertőzéseket nemi úton lehet elkalkapni, illetve bizonyos esetekben anélkül is, ha felborult a természetes flóra, pl antibiotikum használat miatt, vagy esetleg a tisztálkodás hiánya, vagy nem megfelelő tisztálkodószer (pl szappan) miatt.

2020. jan. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem van aki csak arra célzozz hogy a túl sok tisztálkodás se jó. Én úgy tudom egy elég, de szerintem kettő még belefér. Tehát ha együtt vagy a barátoddal/férjeddel akkor szerintem normális utána is. Az illatanyaggal egyetértek viszont. Nem jó a parfüm a betéteken se. A kednőt én személy szerint csak véghelyzetben használom, mert nem lehet lehúzni a wc-n mert eldugítja. Most már szerencsére lehet kapni illatmentes intimmosakodókat is, otthon ezt használom.

Amúgy ha csak a nagy wc miatt akarsz reggel is használni valamit akkor Inkább a nedves wc papírt ajánlom mert az nem dugítja el a wc-t. Ha nem e miatt akkor sima vizet, vagy parfüm mentes intimmosakodót.

2020. jan. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A nedves wc papír nem az intim területre való, és nem is szabad ott használni. Az a popsira való 🙂

Az intim törlőkendőt valóban nem szabad lehúzni. Nem árt betenni egy fedeles szemetest a wc mellé, ha amúgy nincs, és probléma megoldva.

2020. jan. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem mondtam hogy intim területre használja! De sokan intézik a nagy wc-t reggel és van ismerősöm aki ezt törlőkendővel oldja meg. Ezért jutott az eszembe. Pedig azt nem szabadna lehúzni. Ezért mondtam. Vagyis kérdeztem.

Ha valóban intim mosakodás céljából használja akkor persze lehet, csak kukába kell dobni és ha lehet parfüm menteset használni.

2020. jan. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja értem. A nagywc után a hátsó kijáratra valóban inkább nedves wc papírt szokás használni. Amúgy abból sem mindegyik lehúzható, meg kell nézni a csomagolásán, hogy jelezve van-e, hogy le szabad húzni. Az intim törlőkendőt, vagy a nem lehúzható akármilyen törlőkendőt ha lehúzzuk, magunkkal szúrunk ki előbb-utóbb, mert dugulás lesz a vége. Amúgy én nem is értem, hogy miért nem alap mindenhol, hogy szemetes is van a wc-ben...
2020. jan. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!