Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A dermoid cisztától csak...

Micu93 kérdése:

A dermoid cisztától csak műtéti beavatkozással tudok megszabadulni? Nincs más alternatíva? Többi lent!

Figyelt kérdés

November közepén egy alma nagyságú dermoid cisztát találtak a baloldali petefészkemnél most február elején lenne a műtétem ... de én rettegek az altatástól :( próbálom magam észérvekkel megnyugtatni , de nem megy .... tényleg nincs más megoldás csak a műtét?

Volt már esetleg valakinek ilyen? Hogyha igen meddig tart egy ilyen műtét ? Nekem feltárásos hasi műtét lesz ,sajnos laparoszkóppal nem tudják kivenni , mert ahhoz túl nagy . Gyors válaszokat előre is köszönöm ! 26/N



2020. jan. 23. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Az altatásban nincs semmi, ami fájdalmas lenne. Nem fogsz érezni semmit, nyilván ez a funkciója.

A helyedben a műtét utáni lábadozástól jobban rettegnék, na az majd fájni fog, szedheted a gyógyszert.

Nekem ugyan nem nőgyógyászati műtétem volt, de előtte én is be voltam rezelve az altatás gondolatától is. Erre fel, mire visszavittek a kórterembe röhögve ébredtem, vigyorogtam mint aki nem fut százon. :-D

Ne félj Kérdező, rendben leszel ez lebegjen a szemeid előtt. Minden jót kívánok!

2020. jan. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy mélyaltatásban csinálják.

Pontosan annyi ideig alszol, míg műtenek.

Aztán, mire bevisznek a szobába, fölébredsz.

2020. jan. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én a lábadozás gondolatával még nem játszottam :) de a tudat , hogy altatva leszek eléggé felőröl ... pedig a dokim is megnyugtatott , hogy alaptalan a félelmem az altatást illetően ... őszintén remélem, hogy nem lesz baj . Köszönöm a gyors választ <3
2020. jan. 23. 19:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne hergeld magad. A feleségemnél a terhessége első hónapjában derült ki, hogy cisztái vannak, mert a hasa nagysága szinte 5 hónapos terhességet jelzett, ugyanis a hormonális változások a ciszták nagyságát növelték). A műtét sikerült, a terhesség megmaradt (igaz fenntartó hormonkezelés mellett) és megszületett a kisfiú is.
2020. jan. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

2. Válaszoló intubálni fognak ...az csak mélyaltatásnál van nem?

3. Válaszoló ez nagyon megnyugtató :) mármint hogyha kismamákat is műtenek ezzel , akkor feltételezem nem olyan nagy műtét :) szívből gratulálok a kisfiúhoz :) köszönöm a válaszokat <3

2020. jan. 23. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!