Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek, hogy ne menstruáljak?

Mit tegyek, hogy ne menstruáljak?

Figyelt kérdés

Van valami biztonságos, nem káros módszer vagy gyógyszer, amivel el lehet érni felnőtt nőként, hogy egyáltalán ne jöjjön meg a menstruációm?

Lehet, hogy hülye kérdésnek hangzik, de most már nagyon kiakadtam. Nem akarok gyereket, úgyhogy teljesen feleslegesen jön meg. Viszont eltart egy hétig, amiből 2-3 nap olyan rettenetesen rosszul vagyok, hogy létezni nem tudok, nemhogy dolgozni. A szabadidőmet is teljesen tönkreteszi. Az utóbbi években mindig a legrosszabbkor jön meg. Külföldi utazás, strand stb, a legszebb élményeimet, és azt a kevés kikapcsolódási lehetőséget is tönkrevágja. Elegem van. Arról nem is beszélve, mennyi káros gyógyszert be kell ilyenkor vennem minden hónapban. Van erre valami hatékony megoldás?



2020. jan. 26. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a nőgyógyászoddal. Van olyan gyógyszer, ami mellett még megvonásos vérzés sincs.
2020. jan. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Műtét.


Beszéld meg a méhészeddel.

2020. jan. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szedhetsz fogamzásgátlót,( az a "vérzés" nem rendes menstruáció)bár nem biztos hogy jobban jársz,mintha maradsz a többi "káros gyógyszernél".

Én úgy tudom,hogy végleges megoldást nem csinálják meg ha egészséges vagy,csak ha 3 vagy több gyereked van.

2020. jan. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

3.-nak.


"Pénz beszél, kutyaszar táncol!"

2020. jan. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Eddig még egyik fogamzásgátlót se bírtam hosszútávon. Mindegyiknek súlyos mellékhatásai lettek egy idő után. Olyat még nem próbáltam, aminél nincs megvonásos vérzés. Lehet, az jó lenne.

A műtéttől viszont elhíznék, szőrösödnék, hullana a hajam és hasonlók, nem? Akkor már inkább szenvedek.

2020. jan. 26. 16:14
 6/7 A kérdező kommentje:
A nőgyógyász nem diszkriminálna, ha elárulnám, hogy nem akarok gyereket?
2020. jan. 26. 16:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért diszkriminálna? A te dolgod, ő meg gondolhatja magában hogy úgy is meggondolod majd magad, de ha nem az se baj, ha szemétkedik mond hogy túlnépesedés van és te csak óvod a földet

Várd a változókort akkor majd végleg elmülik

2020. jan. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!