Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elfogyotf az első levél...

Elfogyotf az első levél fogamzásgátlóm. Mikor kellene jelentkeznie a vérzésnek?

Figyelt kérdés
Január 10-én kezdtem el szedni az Estelle fogamzásgátlót. Tegnap vettem be az első levélből az utolsó tablettát. Kezdjem el szedni a második levelet, vagy várjak? Mi a teendő ilyenkor? Mert nem igazán egyértelmű az, ami a betegtájékoztatóban van leírva.
2020. jan. 27. 11:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy 4db gyógyszer maradt benne az elejéről, mivel hétfői naptól van feltüntetve, de nekem pénteki napon jött meg a vérzésem, és azt írta a betegtàjékoztató, hogy az aznapit vegyem be, amelyik napon megjött. Hagyjam ezt a maradék 4 tablettát, vagy vegyem be?
2020. jan. 27. 11:20
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elfogyott az elsö levéllel, akkor 7 nap szünet van, utána kell a másikat kezdeni, akár lesz közben vérzés, akár sem.
2020. jan. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Február 8-ára számoltam a következő vérzésem. Vagy ilyenkor felesleges számolgatnom?
2020. jan. 27. 11:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad többé számolgatni a vérzést, amíg szeded, addig 21 nap tabletta, 7 nap szünet, aztán kezdödik újra!
2020. jan. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy valamit mondj meg nekem őszintén: ezen mi nem egyértelmű?


"Minden nap vegyen be egy tablettát, szükség esetén kevés vízzel megkönnyítve a tabletta lenyelését. Igyekezzen naponta hozzávetőleg ugyanabban az időpontban bevenni a gyógyszert.

Az Estelle csomag 21 tablettát tartalmaz. A csomagoláson minden tabletta mellett feltüntettük bevételének esedékes napját. A csomagolásra nyomtatott nyíl irányát követve, naponta egy tablettát kell bevennie, amíg kiürül a csomag.

Ezt követően 7 napon keresztül ne szedjen Estelle-t. A gyógyszerszünet rendszerint 2. vagy 3. napján menstruációs (megvonásos) vérzés jelentkezik.

Az utolsó tabletta bevétele utáni 8. napon kezdje újra az Estelle szedését, ne törődjön vele, ha vérzése ekkorra még nem szűnt meg. "


Ebbél szájbarágósabban le sem lehet írni. Azért van az egész szaros levél körbenyilazva, hogy szedd be az egészet... Ha az elejéről kimaradt 4, akkor nyilván azokat is be kell szedni, ahogy írja is: "amíg kiürül a csomag"


Azt is leírja, hogy mikor szokott jelentkezni a vérzés.

Azt is leírja, hogy mikor kell elkezdeni a következő levelet.

Még azt is leírja, hogy a vérzéstől függetlenül kell elkezdeni a következőt.


Mégis MIT nem lehet ezen érteni?

2020. jan. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azt "maradék" négyet még be kell venni, ugyanis 21 nap után van 7 nap szünet


"A csomagolásra nyomtatott nyíl irányát követve, naponta egy tablettát kell bevennie, amíg KIÜRÜL a csomag." neked még van négy szemed

2020. jan. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha megvagod magad biztosab
2020. jan. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!