Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Negatív vérkép, de fennálló...

Negatív vérkép, de fennálló problémák?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg a vérvizsgálat eredményét, amit háziorvos végzett, ami negatív lett. Ennek persze nayon örülök, de nem tudok teljesen megnyugodni.

Azért kértem ilyen vizsgálatot, mert elkezdtem fogamzásgátlót szedni, amit 9 hónap után abbahagytam, mert rendes és pontos a szedése mellett is mindig előbb jött meg a megvonásos vérzés, illetve ez idő alatt híztam 10-15 kg úgy, hogy mindig 60 kg körül voltam, sosem kellett egészségesen étkeznem a súlyom fenntartása miatt, sem komolyan sportolnom. Miután abbahagytam (7 hónapja nem szedem kb.), fél év alatt híztam legalább még 10 kg-t, a hajam hullik, száraz a bőröm, nagyon fájdalmas időnként a menstruációm és az utolsó ciklusom 51 napos volt, általában pedig 31-32 nap körül mozog.


Nem bebeszélem magamnak, örülök, hogy nem vagyok beteg, de valamitől híztam 25 kg-t, az étekezesem nem változott ennyit, sőt volt amikor diétáztam és mozogtam és csak tovább híztam, illetve az utolsó mensim nem tudom, hogy miért 52 napra jött.


Mit gondoltok, mit tehetnek ilyen esetben?



2020. jan. 31. 08:44
 1/9 anarchy666 ***** válasza:
Hormonokat néztek?
2020. jan. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Általános háziorvosi vérvételt kaptam, ahol csak TSH szintet néztek, ami nekem 4,392 mlU/l lett.

T3 és T4 értékek nincsenek.

2020. jan. 31. 09:32
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Nőgyógyász írta ki ? Ideje lenne ellátogatni egy endokrinológushoz. A fogamzásgátló valamit csúnyán összezavart a hormonháztartásodban. Most nem írom le miért gáz ha valaki fogamzásgátlóval akarja rendbehozni a ciklusát, mert ez nem erre a célra szolgáló készítmény. Az endokrinológust azért ajánlom mert egy csomó ha nem nála voltál mert egy csomó tesztet ki tud írni amit egy nőgyógyász nem.
2020. jan. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De az orvosom azt mondta, hogy nincs semmi probléma, se a pajzsmirigyemmel sem mással.
2020. jan. 31. 09:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy általános verkepből ez nem lehet tudni, hogy van e nem csak a pajzsmirigy, termel hormonokat. És egyértelmű hogy itt valami nem stimmel az általános vérkép nem elég.
2020. jan. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, nőgyógyász írta ki, vérvétel nélkül, majd mikor 3, azaz HÁROM alkalommal visszamentem, hog hahó, valami nincs rendben, akkor azt mondták, hogy beképzelem, nem szedem rendesen (ébresztőre szedtem), aztán legutoljára, hogy felírnak akkor egy MAGASABB hormontartalmút, ekkor mondtam, hogy rendben van, a következő ciklustól nem szedem.
2020. jan. 31. 09:35
 7/9 A kérdező kommentje:
Most pedig itt vagyok nemsokára 20 évesen, hogy akkora vagyok, mint egy ház, úgy, hogy világéletemben nagyon szép karcsú voltam és mindenki hülyének néz, a saját anyukám is, hogy de hát itt az orvosi eredmény, hogy nincs semmi bajom....:(
2020. jan. 31. 09:36
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Elmondtam már a nőgyógyász erre nem alkalmas az endokrinológus foglalkozik a hormonok beállításával en is sokat szívtam a nőgyógyászati ki akart írni egy gyógyszert feleslegesen nagy hormonnal persze elolvastam a papírját mondom ezt így be nem szedem. Elmenten egy endokrinológushoz voála kétszer olyan hosszú lett a vérvételes papírom kiderült a problema ami hathatott a ciklusomra de szervesen nem befolyásolhatta kaptam ra gyógyszert és azt mondta a hormontartalmú készítmények ilyen fiatalon nem segítenek hanem csak elszúrják amit tapasztalsz csak indokolt esetben szabad őket felírni megfelelő kontroll mellett. Emellett az mondta ne is varjam hogy 20 eves korom előtt normalis lesz a ciklusom es hogy minden tini lány azt hiszi hogy ez pikk pakk meg van és időhöz kell kötni. Nem el kell menni kivizsgálásra normalis orvoshoz ha rendben van minden hagyni kell. Erdekes igaza lett nem ettem meg a nőgyógyász által kiírt bazi nagy adag hormont helyette kiderült hogy D vitamin hiányom van kaptam azt és 20 éves koromra beállt nem 28 napos hanem 32 de napszakra pontos. Ezert fontos hogy jó orvost válassz, menj el egy endokrinológushoz azt ajánlom nekem sokat segített.
2020. jan. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most még egyszer, endokrinológus szakorvost kell felkeresni, aki további speciális vizsgálatokat végez, nem pedig 1 szál hiányos laborpapír alapján diagnosztizál.
2020. jan. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!