Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló utáni menstruáci...

Fogamzásgátló utáni menstruáció késés?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, nagyon fájdalmas menstruáció miatt írta fel az orvos. Szedtem 8 hónapig, de hiába enyhített a fájdalmon, a libidóm teljesen eltűnt és nagyon fájt a fejem, ezért abbahagytam. Szabályosan a levél elfogyása után hagytam abba(lindynette20at egyébként) azután megvonásos vérzés volt egy hétig. Erre rá 28 napra megjött az első menstruációm. Most viszont várom a következőt, de már 2 napja nem jön. A szokásos pattanások megvannak, egyik nap fájt is a hasam, de most semmi tünet. Januárban egyszer voltam együtt a barátommal, akkor is védekeztük gumival, minden rendben volt. Normális lehet a késés? Eléggé félek,hogy teherbe estem. Hétfőn veszek egy tesztet, hogy megnyugodjak.

2020. febr. 2. 02:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is az orvos eléggé nem ért a szakmájához, ha ilyesmire fogamzásgátlót ír fel. Ugyanis ez teljesen leállítja a saját hormonszabályzásodat, és csak ront a helyzeten.

Másodszor idöbe telhet, mire újra müködni kezd a hormonrendszered ( a 28 napra vérzés még a gyógyszer hatása miatt lehetett), de az is lehet, hogy komolyabb kezelésre lesz szükséged.

Harmadszor, ha rendesen használtátok az óvszert, akkor nem igazán lehetsz terhes, de egy teszt nem árt.

Viszont utána mindenképpen menj el egy hozzáértö orvoshoz és vizsgáltasd ki magad.

2020. febr. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
31%

2 nap szerintem semmi.

Az előttem szólónak annyiban viszont nincs igaza hogy a fogamzásgátló nem jó az erős menstruációra. A te esetedben inkább az lehet a baj hogy nem a megfelelőt kaptad.

Szerintem meg fog jönni, 2 nap nagyon kevés idő, főleg így hogy előtte szedtél fogamzásgátlót.

Vehetsz tesztet de nincs értelme. Negatív lesz, főleg hogy gumit használtatok.

Nekem szabályos a menstruációm, egyszer gondolt egyet és nem jött meg 10 napig. Utána minden rendben volt megint, szóval van ilyen. És én még csak nem is szedtem semmit.

Nyugodj meg, helyre fog állni megint.

Majd írj mi történt. Ne aggódj

2020. febr. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most csináltam egyet, negatív lett. Majd a napokban, ha továbbra sem jön, csinálok mégegyet, aztán nőgyógyász..
2020. febr. 2. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!