Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetnék? Hogyan tudnám...

Mit tehetnék? Hogyan tudnám leküzdeni a nőgyászati vizsgálatoktól kialakult félelmemet?

Figyelt kérdés
Négyszer voltam eddig nőgyógyászati vizsgálaton életemben, minden alkalommal más-más orvosnál. Mindegyik vizsgálat fájt, rossz élmény volt, olyan mintha "erőszakkal kitágítottak volna". A négyből kétszer nem is sikerült a vizsgálatot végrehajtani, annyira nem sikerült a "kitágítás". A szexuális élet is kezdetben nehéz volt, de mostmár nincs vele probléma, nem fájdalmas. Valahogy attól is irtózom hogy saját magamnak feldugjam az ujjam. Ugyanúgy nagyon érzékeny a mellem, szintén nehezen tudok hozzáérni, illetve irtózom attól is hogy ha egyszer gyereket szülök, majd beöntést kell kapjak (ugyanígy vagyok a kúppal, nem lehetne rávenni hogy feldugjam magamnak). Tehát ezekből azt veszem le, hogy lehet túlérzékeny vagyok, ha van ilyen. Tudom hogy ez rossz dolog és nem kéne nyafognom, de egyszerűen fogalmam sincs hogy hogy tudnám ezeket leküzdeni. Hiába próbálkoztam többször is túltenni magam ezeken, és igenis elmenni a nőgyógyászhoz, de minden vizsgálat csak rosszabb volt mint az előző. Mostmár oda jutottam hogy el se merek menni,, 4 éve voltam utoljára. De lassan ezeket a félelmeket le kéne küzdenem, mert gyereket szeretnék. Kitől kérhetek segítséget? Létezik olyan nőgyógyász aki tudja mit kell ezzel kezdeni? Vagy pszichológus? Ők sem hiszem hogy sok ilyennel találkoznak... Köszi előre is a segítséget!

2020. febr. 4. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ne menj többet nőgyógyászhoz, ha nem muszáj és használj inkább gumit, ne tabit.
2020. febr. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Stresszoldó technikát lenne érdemes megtanulni, amikor nőismerősömmel beszéltem erről azt mondta, ha el tud lazulni, akkor nem kellemetlen. Valószínűleg többen is lehetnek ezzel így.
2020. febr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Keresned kellene egy nőgyógyászt, akiben megbízol. Lehet olyan, akit ajánlanak ismerősök. Érdemes olyat keresni, ahol nyitottak először beszélgetni is, nem csak rutin vizsgálatokat végeznek.

Budapesten pld. [link]

2020. febr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezért (is) jó egy állandó orvos. De van akinek teljesen mindegy.
2020. febr. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én 6 év rendszertelen menstruáció ellenére sem mertem elmenni, bennem is élt egyfajta félelem pedig rengeteg másfajta orvosnál jártam már. Egyre több helyen olvastam/láttam, mennyire is fontos és nagyon bántott már. Idén januárban kerestem egy szimpatikus rendelőt és végre elmentem (ez volt az újévi fogadalmam) ahelyett, hogy a Doktornő veszekedett volna, miért ilyen sokára jövök megdícsért! Mostmár szívesen mennék akár havonta is. Azt gondolom találd meg a számodra megfelelőt, ha az ötödik orvos lesz, ahol jártál akkor az ötödik, de olyan legyen akihez szívesen és nyugodt szívvel mehetsz vissza. Sok sikert!

2020. febr. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!