Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy lehet normál vércukrom...

Hogy lehet normál vércukrom PCOS mellett?

Figyelt kérdés

Most derült ki a PCOS,még nem kezdtem el a diétát. Edzés után megettem egy banánt és egy mandarint. Direkt néztem az időt, mondván kivàncsiságbol megnézem 1 óra múlva mennyi a vércukrom. (hozzá teszem az egyik orvos elkönyvelt inzulinrezisztensnek, amit nagyon nagyon nehezen akarok elhinni)

7,7 volt 1 óràval az evés után.

1,5 oraval utana 6,2

2 órával utána 6


Vélemény?



2020. febr. 5. 19:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, és heti 4-5 alkalommal cardio edzést végzek, nem iszok cukros üditőt, nincs káros szenvedélyem, csokit is csak ritkán eszek, nem vagyok szőrös, elhízott, 172 cm vagyok és 52 kg. A BMI indexem kóros sovànyságot mutat. Valaki magyaràzza el nekem,hogy magán endokrinológus miért mondja azt nekem,hogy inzulinrezisztens vagyok, és ha nem vigyázok 2-es tipusu cukorbeteg leszek...?!
2020. febr. 5. 19:35
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt miért nem az orvosdtól kérdezed?

Egyébként attol, hogy kórosan sovány vagy még simán lehetsz inzulin rezisztens ami a diabétesz előszobája.

2020. febr. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ő megnézte a terheléses vércukrom eredményét és minden féle számítàs nélkül oda mondta,hogy hát nekem inzulin problémám van...

És,hogy magad a tesztoszteron szintem (??) Holott normàl tartomànyban van a hormon vizsgàlati papíromon mind 2 hormonvizsgálati időpontban.

Miért jó az orvosoknak ha össze vissza beszélnek? Mondvàn a hülye beteg úgyse tudja,hogy igazat mondok e vagy sem, de legalább mondok neki valamit 14 ezerért.

2020. febr. 5. 19:45
 4/12 A kérdező kommentje:

Ha IR-es lennék akkor 5 alatt kellene lennie a vércukromnak minden alkalommal. Éhgyomri vércukrom 5,5 volt.

Kollégám feleségének gyógyszer és diéta mellett sokszor 3,2. Na az IR.

2020. febr. 5. 19:48
 5/12 anonim ***** válasza:
szerintem keress egy másik orvost...
2020. febr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ha IR-es lennék akkor 5 alatt kellene lennie a vércukromnak minden alkalommal."


Ez nem így van. IR-ben magas az inzulin, de a cukor lehet 5 felett, 5 alatt, vagy 5 is.

2020. febr. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

0’perces inzulin: 6,5

60’perces: 48,8

120’perces: 33,7


Akkor ez magas? Vissza ment 120 percnel

2020. febr. 6. 07:29
 8/12 A kérdező kommentje:
IR esetén tovább emelkedik 120 percnél az inzulin. Javítsatok ki ha tévedek..
2020. febr. 6. 07:53
 9/12 anonim ***** válasza:

Orvosként komolyan nem értem, hogy ilyenkor miért nem kéritek a háziorvosotok segítségét és miért vad idegenek véleményére alapoztok az interneten...

Egyébként nem ártana tudni, hogy milyen panaszaid vannak, meg normálisan leírni azt a terhelést, nem hülyéskedni itt banánokkal. 0 percben mennyi a cukor, mennyi az inzulin, meg 120 percben mennyi a cukor mennyi az inzulin.

2020. febr. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Végre egy orvos!


0’perces glükóz : 5,5

60’perces: 7,2

120’perces: 5,1


0’perces inzulin: 6,5

60’perces: 48,8

120’perces: 33,7


PCOS-em van. De nem produkálom a tipikus tüneteket. Nincs falási rohamom,nem hullik eszeveszettül a hajam, nem zsíros a bőröm, oké van 1-2 pattanàsom de kinek nincs menzesz környékén ?! Nem szőrös se az arcom se semmi màsom.

A mind 2 pete fészkembe láttak cisztàkat és egyböl azt mondta a nőgyógyàsz,hogy fúú nekem IR-em van.... Minden vizsgàlat nélkül. Aztán amikor elmentem az endokrinologushoz és az ő ajànlására csinàltattam meg a cukorterhelést, de oda tuti nem megyek vissza többet. Kerestem egy másikat és már van időpont.

A ma reggeli éhgyomrim is 5,4 volt. Általába ennyi szokott lenni.

Megnéztem vacsi utàn is tegnap 2 órával és 5,4 jött ki. Ha IR-em lenne akkor nagyon lezuhant volna,nem?

2020. febr. 6. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!